۵ دلیل که بازگشت عطاران به تلویزیون را منتفی می‌کند

5fcdc7cc3cd8f_5fcdc7cc3cd97 شواهد و قرائن می‌گوید در این دوره نه تنها ساخت سریالی همچون "بزنگاه" در تلویزیون امکان ندارد حتی ساخت سریال‌هایی مثل "متهم گریخت" و "خانه به دوش" هم با اما و اگر همراه است.

طی روزهای گذشته گفت‌و‌گویی از مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه منتشر شد که گفته بود با وجود تلاش‌هایی که طی این مدت شده رضا عطاران مایل نیست با تلویزیون کار کند اما چه عوامل باعث این بی تمایلی شده؟

۱-تجربه تلخ عطاران

شاخص‌ترین دلیل برای عدم بازگشت عطاران به تلویزیون تجربه آخر او؛ یعنی سریال "بزنگاه" است. سریالی که عطاران بعد از اتفاقات و ممیزی‌هایش همکاری‌اش را با صدا سیما قطع کرد. بدون توجه به مقصر آن اتفاقات، سوال این است که حالا تلویزیون ظرفیت همان شوخی‌ها را دارد؟ شواهد و قرائن می‌گوید نه تنها ساخت "بزنگاه" امکان ندارد حتی ساخت سریال‌هایی مثل "متهم گریخت" و "خانه به دوش" هم با اما و اگر همراه است.

۲-مسیر سخت و انتظارات بالا

عطاران اگر بخواهد به سریال‌سازی برگردد باید سراغ پروژه‌ایی برود که برای او چند گام رو به جلو باشد. یک روی ماجرا نگرانی خود اوست که آیا موفق می‌شود یا نه یک روی دیگر ظرفیت مدیران است که آیا آنقدر بالا هست که عطاران کمدی خودش را بسازد؟

۳-تجربه تلخ "در حاشیه" و مدیری

طبعا عطاران به مهران مدیری دیگر کمدی‌ساز مطرح نگاه می‌کند. او که با انرژی فراوان به تلویزیون بازگشته بود و "در حاشیه" را ساخته بود اما اعتراض پزشکان نفس سریالش را گرفت و تلویزیون هم پشت او نایستاد تا قصه فصل دوم این سریال به طور کلی تغییر کند و مدیری هم قید حضور مقابل دوربین را بزند و بعد از آن هم دیگر برای تلویزیون سریال نساخت

۴-شکست رضویان

حتما توانایی کارگردانی عطاران با رضویان متفاوت است اما او هم بازیگر محبوبی بود که تجربه اش با سیامک انصاری به نتیجه نرسید. همین باعث می‌شود عطاران به خودش نهیب بزند اگر قرار است سریالی برای تلویزیون بسازد باید همه شرایط (از فیلمنامه و بازیگران تا همراهی مدیران) فراهم باشد.

۵-قدرت پایین شبکه‌ها

تا پیش از محمد سرافراز اختیار سریال‌‌سازی در اختیار مدیران شبکه ها بود این قدرت حالا از آنها سلب شده و سریال‌سازان مسیر طاقت‌فرسایی را از تصویب تا پخش در بروکراسی‌های موجود در سیمافیلم طی می‌کنند. دیگر مدیر شبکه نمی‌تواند با اختیار خودش تسهیلات مادی و معنوی برای کارگردان‌ها مطرح فراهم کند و به واسطه اینکه سریال زیر نظر خودش ساخته می‌شود سپر انتقادات شود. عطاران می‌داند در شرایط فعلی اگر نتیجه کارش مورد پسند مدیران نباشد پشتش را خالی می‌کنند. در این شرایط رضا عطاران چرا باید به تلویزیون برگردد و سریال بسازد؟

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

خسارت ۴.۸ میلیارد دلاری ارمنستان از جنگ با آذربایجان

د آذر 17 , 1399
سیاسی/ بین الملل ارمنستان ۴.۸ میلیارد دلار هزینه تسلیحات جنگ با جمهوری آذربایجان کرد تا از سرزمین‌هایی که ۳۰ سال اشغال کرده بود، خارج نشود. ارتش جمهوری آذربایجان ۲۷ سپتامبر امسال عملیات خود را برای آزادسازی منطقه قره‌باغ کوهستانی و شهرهای مجاور از اشغال ارمنستان آغاز کرده و پس از […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000