ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ آغاز شد

5fcccff292a11_2020-12-06_16-04

فرایند ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ از امروز در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد و تا ۲۳ آذرماه ادامه دارد.

متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ از روز یکشنبه ۱۶ آذرماه با مراجعه به درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند. این مهلت تا ۲۳ آذرماه ادامه دارد.

دفترچه راهنمای ثبت نام در این آزمون نیز در دسترس داوطلبان قرار گرفته است.

طبق برنامه زمان بندی اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ در روزهای ۶ و ۷ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.

هزینه ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ۹۰ هزار تومان اعلام شد و داوطلبانی که رشته های شناور یا دوم را هم انتخاب می کنند، موظف به پرداخت ۹۰ هزار تومان دیگر هستند. انتخاب دانشگاه های غیردولتی و پیام نور هم به طور مجزا ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان هزینه دارد.

هم زمان با آغاز ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰، متقاضیان علاقه مند می توانند با برگزاری این آزمون، در نخستین مرحله از بیست و ششمین آزمون المپیاد علمی دانشجویی کشور بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون شرکت کنند.

دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های غیر روزانه کارشناسی ارشد ناپیوسته به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ ثبت نام کنند. این داوطلبان پس از اعلام نتایج نهایی در صورت قبولی، باید انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل ارایه دهند.

نحوه گزینش نهایی

طبق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰، گزینش نهایی در هر یک از مجموعه های امتحانی از بین داوطلبانی که حد نصاب نمره علمی لازم را بر اساس مواد آزمون احراز کرده باشند، با توجه به ضوابط مربوط انجام می شود.

برای دانش آموختگان رتبه اول دوره کارشناسی ارشد، حداکثر معادل ۱۰ درصد ظرفیت در هر کد رشته محل تحصیلی دوره بالاتر، بر اساس اولویت نمره و انتخاب رشته متقاضیان به حائزین شرایط اختصاص داده خواهد شد.

گزینش نهایی بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل دوره کارشناسی انجام می گیرد.

badoorbin
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

رخوت جنبش دانشجوئی به دلیل هزینه سنگین فعالیت سیاسی و اجتماعی

ی آذر 16 , 1399
وزیر اسبق علوم به مناسبت روز دانشجو یادداشتی با موضوع ضرورت تحرک در جنبش دانشجویی نوشت. متن بخش هایی از یادداشت مصطفی معین به شرح زیر است: در آستانه هفتاد و هشتمین سالگرد شانزدهم آذر و "روز دانشجو" هستیم و خون آن سه آذرخش اهورائی هنوز هم الهام بخش جنبش […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000