خواص«بابونه» را بشناسیم

5fcb417d2487f_5fcb417d24881

مصرف گیاه بابونه در تقویت مغز و اعصاب، رفع سرماخوردگی و آبریزش بینی، کاهش خستگی، درمان تب های عفونی و…، موثر است.

ناصر رضایی پور متخصص طب ایرانی، گفت: گیاه بابونه ۶ نوع مختلف با خواص متفاوت دارد. بابونه مشهور در منابع طبی، همان بابونه شیرازی با نام‌های بابونه رسمی، بابونه آلمانی، بابونه صغیر، اقحوان صغیر و بابونج است.

وی به خواص بابونه در منابع طب ایرانی نیز اشاره کرد و افزود: تقویت مغز و اعصاب، افزایش میل جنسی، پاک‌کننده بدن از اخلاط نامناسب، تقویت‌کننده معده، ضد خونریزی و ترمیم‌کننده زخم‌های سطحی از جمله خواص گیاه بابونه است.

وی مصرف بابونه را مؤثر در درمان سردرد، آب‌ریزش بینی و تحلیل‌برنده بادهای گوش دانست و گفت: برطرف‌کننده هپاتیت و زردی، کاهنده خستگی جسمانی، تحلیل‌برنده درد و ورم سینه، کبد، مقعد و رحم، مفید در خرد کردن سنگ مثانه، درمان‌گر تب‌های عفونی، مؤثر در درمان کولیت روده، جاری‌کننده ادرار را از دیگر خواص این گیاه است.

این متخصص طب ایرانی به خواص بابونه در منابع جدید اشاره کرد و گفت: ضد التهاب، ضد بی‌خوابی و اضطراب، ضد اسپاسم، کاهنده مشکلات کبدی، مؤثر در حل مشکلات گوارشی، مشکلات روده‌ها و سندرم روده تحریک‌پذیر از جمله این خواص است.

badoorbin
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

انصارالله یمن از طرح جدید درباره بازاستقرار نیروها در الجدیده خبر داد

ی آذر 16 , 1399
سیاسی/ بین الملل انصارالله یمن امروز، شنبه از طرح جدید برای اجرای توافقنامه استکهلم ویژه استان الحدیده در غرب این کشور خبر داد که این گروه و دولت مستعفی یمن در سال ۲۰۱۸ به آن دست یافتند. سرلشکر محمد القادری، عضو گروه انصارالله یمن در کمیته هماهنگی مشترک در الحدیده […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000