برف و باران کل کشور را فرامی‌گیرد

5fcb4f8d27382_2020-12-05_12-44

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: دمای هوا از امروز تا دوشنبه (۱۵ تا ۱۷ آذر) به‌طور محسوسی در سطح کشور کاهش می‌یابد.

صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز (۱۵ آذر) سامانه بارشی در جنوب غرب، جنوب کشور و بخش‌هایی از کرمان و شمال خلیج فارس سبب بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در برخی مناطق شمال غرب و غرب کشور، گیلان، مازندران، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران موجب بارش باران و در مناطق سردسیر و کوهستانی این مناطق سبب بارش برف می‌شود.

وی ادامه داد: طی فردا (۱۶ آذر) بر شدت و گستره بارش افزوده می‌شود و به جز جنوب سیستان و بلوچستان در بیشتر مناطق کشور بارندگی خواهیم داشت.

به گفته ضیاییان طی این مدت بارش در مناطق جنوبی همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقت خواهد بود همچنین در مناطق مستعد بارش تگرگ و در مناطق سردسیر و کوهستانی شمال غرب، غرب، شمال شرق و ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: شدت بارش طی فردا (۱۶ آذر) در استان‌های گیلان، فارس، بوشهر، کرمان، نیمه شرقی خوزستان، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی روز دوشنبه (۱۷ آذر) عمده فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور، استان‌های ساحلی دریای خزر و بخش‌هایی از مرکز کشور است، گفت: طی این روز در استان‌های واقع در شمال غرب، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی نیز بارش پراکنده برف و باران رخ می‌دهد.

ضیاییان با بیان اینکه طی روز سه‌شنبه (۱۸ آذر) بارش خفیف باران در سواحل غربی دریای خزر ادامه دارد، اظهار کرد: طی این روز در برخی مناطق سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق هرمزگان و جنوب خراسان جنوبی بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد همچنین طی روز چهارشنبه (۱۹ آذر) برقراری این شرایط در بخش‌های جنوبی سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و گیلان دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به اینکه از امروز تا دوشنبه (۱۵ تا ۱۷ آذر) دمای هوا به‌طور محسوسی در سطح کشور به‌ویژه نیمه شمالی کاهش می‌یابد، اظهارکرد: طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ آذر) شمال و مرکز خلیج فارس، از روز دوشنبه تا آخر هفته نواحی شرقی و مرکزی خلیج فارس و تنگه هرمز و از امروز تا ظهر چهارشنبه (۱۵ تا ۱۹ آذر) دریای خزر به‌ویژه سواحل غربی و مرکزی آن مواج پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۶ آذر) ابری و مه آلود همراه با بارش باران و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۱۷ آذر) نیز نیمه ابری تا ابری همراه با مه رقیق، در بعضی ساعات بارش پراکنده و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

badoorbin
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

انتشار اولین تصاویر پیش درآمد "بازی تاج‌و‌تخت"/ زمان پخش اعلام شد

ش آذر 15 , 1399
فصل اول "خاندان اژدها" در قالب ۱۰ اپیزود ارائه می‌شود و داستانی در مورد خاندان تارگرین را روایت می‌کند و مخاطبین را به ۳۰۰ سال پیش از وقایع "بازی تاج‌وتخت" می‌برد. سریال فانتزی "بازی تاج‌وتخت" بهار سال ۲۰۱۹ به پایان رسیده، اما دنیای "جرج آر.آر. مارتین" در تلویزیون در قالب […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000