مجلس به آژانس بین المللی انرژی اتمی شک دارد/ آژانس اطلاعات هسته ای ایران را به سازمان های جاسوسی داد

سیاسی/ مجلس 5fcb3b872a4c3_5fcb3b872a4c5 عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی می‌گوید که آژانس بین المللی انرژی اتمی با بازرسی های فراتر از پروتکل، اطلاعات هسته ای ایران را به سازمان های جاسوسی داده است.

علیرضا سلیمی با اشاره به جزئیات قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها گفت: در شرایطی که آژانس بین المللی انرژی اتمی و کشورهای طرف برجام به تعهدات خود عمل نمی کردند، برای مجلس پذیرفته نبود در شرایطی که فشار اقتصادی بر مردم روز افزن شده، ایران به تنهایی به تعهدات خود عمل کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در واقع مجلس با این قانون به دنبال ایجاد تعادل بین میزان تعهدات با اقداماتی است که طرف مقابل انجام می دهد، این سوال مطرح است که چرا ایران باید بیش از پیش تعهدی را بپذیرد که طرفین این توافق متعهد به اقداماتشان نیستند؟

وی بیان کرد: در شرایطی که رئیس جمهور تاکید دارد در جنگ اقتصادی قرار داریم، انجام اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی چه سودی برای ایران دارد؟ دادن دسترسی های فراتر از پروتکل به چه دلیل انجام شده ؟ و در مقابل دسترسی های ویژه و بی سابقه چه منفعتی برای کشور ایجاد شده است؟.

این نماینده مجلس گفت: در مقابل کاهش غنی اورانیوم غنی شده طرف مقابل قول‌هایی داده بود که عملی نکرده است بنابراین نباید ما پایبند به قول خودمان باشیم چرا که ما به ازایی، برای این تعلیق ها دریافت نکردیم و جز افزایش دشمنیِ دشمن، اتفاقی رخ نداده است.

سلیمی تاکید کرد: مجلس به آژنس بین المللی انرژی اتمی شک دارد، بازرسی های آژانس باعث شده اطلاعات هسته ای و دانشمندان کشور به سازمان های جاسوسی داده شود در واقع آژانس بین المللی امانت دار نبود در این شرایط چرا باید اجازه دهیم این روند غلط ادامه پیدا کند؟

وی اظهار داشت: مجلس می خواهید هر چه سریع تر مسیر یک سویه انجام تعهدات بسته شود، اگر طرف مقابل تغییر رویه داد و بدهی های گذشته خود را جبران کرد، آن زمان برای آینده کشور تصمیم گیری جدید صورت می گیرد اما تا وقتی غربی ها بدهی های خود را پرداخت نکردند باید به انجام تعهدات یک طرفه خاتمه داد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

کارگران سه ساله خانه دار می شوند!

ش آذر 15 , 1399
به دنبال امضای تفاهم نامه سه جانبه میان وزارت کار، شرکت عمران شهرهای جدید و اتحادیه تعاونی های مسکن کارگران ایران، ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران در شهرهای جدید کلید خورد. به موجب تفاهم‌نامه ای که سال گذشته میان وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000