هم BMW مونتاژکار است و هم خودروسازان ایرانی / منحنی معکوس قیمت و کیفیت

5f889092527e0_2020-10-15_21-40 با رشد عجیب قیمت خودروهای داخلی، مسئله کیفیت این خودروها خبرساز شده است؛ طبق بررسی‌های انجام شده سرعت افت کیفیت خودروها نیز، مثل سرعت رشد قیمت‌هاست!

به گزارش خبر فوری، طبق آمار، حدود ۸۰ درصد خودروهای تولید داخل از پنج امتیاز کیفی، یک تا سه امتیاز دریافت کرده‌اند. همچنین طی شش سال اخیر میزان رضایت ایرانی‌ها از خودروهای داخلی و خودروهای وارداتی در سال ۹۸، کمترین میزان رضایت بوده است.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که خودروسازی ایران همچنان مونتاژی است و این امر باعث عدم رشد کیفی خودروها شده است. مرتضی مصطفوی کارشناس خودرو، صنعت خودرو را قربانی اهداف سیاسی می داند و معتقد است عده ای از مونتاژ سود می برند.

با این حال سعید مدنی مدیرعامل سابق سایپا، به دلیل دخالت در قیمت گذاری‌ها دولت را مقصر کاهش کیفیت خودروها می داند

در همین باره دبیر انجمن واردکنندگان خودرو نیز از انتصاب مدیران سفارش شده در صنعت خودروسازی گلایه می‌کند.

ابراهیم عزیزی نماینده مجلس معتقد است که وزارت دفاع باید به خودروسازان کمک کند.

با این حال عده‌ای از کارشناسان هم معتقدند که خودروسازی‌های برند دنیا مثل BMW هم مونتاژ کار هستند اما کیفیت بالایی دارند.

حال باید ببینیم با روی کار آمدن مجلس و انتصاب وزیر صمت جدید جریان خودروسازی ایران تغییر خواهد کرد یا خیر؟!

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

آیا این عکس نشانه پایان کرونا در جهان است؟

ش مهر 26 , 1399
این روزها عکسی در فضای مجازی دست به دست می شود که در آن نوزادی ماسک را از چهره پزشک می کشد. کاربران فضای مجازی این تصویر را نشانه ای از پایان کرونا در جهان می‌دانند. badoorbin.comakhbarazad.comمنبع : خبرفوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000