تجربه عجیب یک بیمار بعد خروج از کما به خاطر سکته مغزی

5f889f6343c01_2020-10-15_22-43

رسانه‌های انگلیس اعلام کردند یک زن ۳۶ ساله، پس از به هوش آمدن از کما تصور می‌کرد در سال ۱۹۹۸ به سر می‌برد.

یک زن انگلیسی که در سن ۳۶ سالگی دچار سکته مغزی شد، پس از به هوش آمدن تصور می‌کرد که ربوده شده و خاطرات بیش از ۲۰ سال از ذهنش پاک شده بود.

به نوشته دیلی میل، این زن انگلیسی که «استیوی کارور» نام دارد، پس از آنکه دچار سکته مغزی شد، تنها دو درصد شانس زنده ماندن داشت. پس از آن او تحت عمل جراحی فوری قرار گرفت تا خونریزی مغزی اش متوقف شود. او بعد از آن وارد کمایی به مدت یک هفته شد.

هنگامی که او از کما بیرون آمد، بخش زیادی از حافظه اش را از دست داده بود و تصور می‌کرد در بیمارستان ربوده شده و همچنان در سال ۱۹۹۸ به سر می‌برد.

دیلی میرور می‌نوسد: این، زمانی آسیب زا برای استیوی (که اکنون ۳۸ ساله است) و خانواده اش بود. او هذیان می‌گفت و فکر می‌کرد روی او آزمایش انجام شده است. او سر پسرش فریاد می‌زد و می‌گفت: تو پسر من نیستی؛ من تو را نمی‌شناسم. او دوباره می‌بایست یاد می‌گرفت قدم بزند، صحبت کند و بخواند.

این زن انگلیسی که در فوریه سال ۲۰۱۸ دچار سکته مغزی و خونریزی شد، به نشریه «مترو» انگلیس گفت: من فکر می‌کردم سال ۱۹۹۸ است و من ربوده شده و به گروگان گرفته شده ام. نمی‌دانستم چه اتفاقی دارد می‌افتد.

اوهمچنین در خصوص آن روز‌ها می‌گوید: من هذیان می‌گفتم. من مطمئن بودم که آن‌ها روی من آزمایش می‌کنند. من دخترم را شناختم؛ اما سر پسرم فریاد زدم و گفتم تو پسرم نیستی. من تو را نمی‌شناسم.

او سرانجام سه ماه درمان را برای یادگیری قدم زدن، صحبت کردن و خواندن سپری کرد. او پس از گذشت دو سال همچنان در حال بازیابی حافظه اش به شکل کامل است. او تجربه خود را با افراد دیگر در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته است.

ذهن زن انگلیسی پس از بازگشت از کما به گذشته برگشت

استیوی در خصوص تجربه خود می‌گوید: هنگامیکه مردم در خصوص سکته مغزی فکر می‌کنند، این مسأله را به کهولت سن ربط می‌دهند. پیش از آنکه این اتفاق برای من هم بیافتد، من نیز چنین تصوری را داشتم؛ اما این اتفاق ممکن است برای اشخاص با سنین پایین‌تر نیز رخ دهد.

او با وجود آنکه وضعیتش اکنون بسیار به نسبت قبل بهتر شده؛ اما همچنان از مشکل حافظه، خستگی و برخی عملکرد‌های شناختی رنج می‌برد و در حال فیزیوتراپی است.

او ماه گذشته موفق شد تا یک مسافت ۲۶ مایلی را روی تردمیل طی کند. او هم اکنون از طریق تلفن به ارائه مشاوره تلفنی مشغول است و امیدوار است تا پس از آنکه کرونا دیگر مانعی برای کار او نباشد، بتواند بصورت داوطلبانه، به بیماران سکته مغزی کمک کند.

ذهن زن انگلیسی پس از بازگشت از کما به گذشته برگشت

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

خبر تلخ سازمان جهانی بهداشت درباره نحوه توزیع واکسن کرونا

پ مهر 24 , 1399
یکی از مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت درباره توزیع واکسن کووید ۱۹ در جهان و زمان دسترسی همه به آن توضیح داد. با گذشت ۱۰ ماه از همه گیری ویروس کرونا در جهان، هنوز هیچ واکسن مورد تاییدی برای عرضه به عموم مردم یافت نشده است. سازمان جهانی بهداشت اعلام […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000