چرا سفر به گیلان و مازندران‌ ممنو‌ع نشد؟

5f8718e7ba074_2020-10-14_18-57

پس از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا برای منع سفر به پنج استان، مردم مازندران با ابراز نگرانی از هجوم مسافران به این استان در تعطیلات پایان هفته خواستار تصمیم‌ همه‌جانبه ‌‌برای ‌استان‌‌ شدند.

بیماری منحوس کرونا که هشت ماهی دامن‌گیر مردم جهان شده است، روز به روز با سرعت بیشتری میان این مردم به قدرت‌نمایی می‌پردازد،
مهمان ناشناخته‌ای که طی روزهای اخیر دارد به‌گونه‌ای می‌تازد که تعداد فوت‌شدگان در ایران را به بالای 250 رسانده است، مرگ دلخراشی که با شنیدن آمار روزانه از سوی سخنگوی وزارت بهداشت نگرانی‌ها و تأسف‌هایی را برای ما به‌دنبال می‌آورد اما متأسفانه باز هم با مشاهده یک سری عکس‌العمل‌هایی از سوی مردم و مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا مواجه می‌شویم که جای بسی تأمل دارد.

و اکنون با فرا رسیدن دهه پایانی ماه صفر و شروع یک تعطیلی چندروزه دیگر ظهر امروز وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران منع سفر به پنج شهر کشور یعنی تهران، ارومیه، اصفهان، کرج و مشهد را به هم‌وطنان ما اعلام می‌کند و جالب‌تر اینکه گفته‌ است مازندران به‌دلیل عدم توریست‌پذیر بودن شامل این منع سفر نمی‌شود.

مازندران همچنان در وضعیت قرمز بیماری کرونا
واقعاً جای سؤال برای این تصمیم‌گیری از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا است؛ بر اساس آمار دریافتی توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران این استان همچنان در وضعیت قرمز به‌سر می‌برد، چرا در جایگاه این دستورالعمل قرار نمی‌گیرد در حالی که این استان در تعطیلات ماه‌های اخیر با هجوم مسافران مواجه بوده است به‌طوری که شهرهای ساحلی مازندران از تردد پیک این مسافران با مشکل بار ترافیکی روبه‌رو شده بودند؟

با توجه به این وضعیت بارها از سوی ستاد استانی مبارزه با کرونا به‌ریاست استاندار مازندران طی نامه‌ای به ریاست جمهوری از وضعیت تردد در راه‌های مواصلاتی به این استان گزارش داده و حتی درخواست شد جلوی تردد مسافران به مازندران گرفته شود اما نه‌تنها به این درخواست توجه نشد بلکه گفته شد که لزومی بر بستن راه‌ها مشاهده نمی‌شود.

و جالب‌تر اینکه خبر یکطرفه شدن محورهای مواصلاتی مازندران از سوی پلیس راه در فضای مجازی و خبرگزاری‌ها انعکاس داده می‌شود.

با توجه به اینکه مقام معظم رهبری نیز در سخنرانی اخیرشان طی تماس ویدیویی با نیروهای مسلح فرمودند: "همچنان‌که در موضوع سفر اربعین، مردم متدین به مرزها نرفتند و در عزاداری‌های محرم نیز ضوابط ستاد ملی را دقیقاً رعایت کردند، عموم مردم باید در مسائلی همچون نرفتن به سفرها و رعایت شیوه‌نامه‌ها مراقبت جدی کنند تا از این بیماری خلاص شویم."
و با وجود این منویات معظم‌له نمی‌دانیم چرا ستاد ملی مبارزه با کرونا در تصمیم‌گیری‌ها نسبت به منع سفر به استان‌های شمالی کوتاهی می‌کنند و راه‌های مواصلاتی استان‌ها بسته نمی‌شود.

چه‌تعداد دیگر باید جان هم‌وطنان و هم‌استانی‌های خود را ــ فوت‌شدگان و مبتلایانی که طبق آمار جدید سنشان به رده جوانی رسیده است ــ با درگیری و مبتلا شدن به بیماری منحوس کرونا از دست بدهیم و در دل قبرستان‌ها بخوابانیم و خانواده‌هایی را داغدار کنیم تا مسئولان امر بیدار شوند تا تصمیم‌گیری‌های جدی بگیرند؟!

تجدیدنظر تصمیم وزیر بهداشت نسبت به سفر مسافران به مازندران
‌نماینده مردم آمل و لاریجان در گفت‌وگو با تسنیم در ساری با اشاره به صحبت‌های وزیر بهداشت عنوان کرد: اگرچه خبر وی را تا به این ساعت نشنیدم اما به‌نظر تصمیم درستی نگرفتند با توجه به اینکه اکنون در وضعیت بحرانی همه استان‌های کشور قرار داریم و تصمیم برای منع تردد برای 5 استان کشور جایز نیست.

رضا حاجی‌پور با بیان اینکه در ستاد ملی تصمیم‌گیری‌ها با توجه به در نظر گرفتن کارت زرد، قرمز و سفید در وضعیت بیماری، یک آیتم برای استان‌ها گرفته می‌شود، بیان کرد: هرچند این ویروس ناشناخته است اما همه ما باید این دستورالعمل‌ها را رعایت کنیم.

وی با تأکید بر اینکه اکنون همه استان‌ها در وضعیت بحرانی قرار دارند و مردم نباید سفر کنند، گفت: وزیر بهداشت نیز باید تأکید بر سفر نکردن مردم به تمام استان‌ها داشته باشند نه اینکه در این شرایط خاص فقط برای 5 استان در نظر می‌گرفتند و پیشنهاد می‌کنم جناب وزیر نسبت به این تصمیم‌گیری تجدیدنظر کنند.

نماینده مردم آمل و لاریجان با بیان اینکه "ما همه خدمتگزار مردم هستیم و این سفر نه‌تنها برای مازندران و بلکه سایر استان‌ها نیز نباید انجام شود"، یادآور شد: با توجه به تعطیلات پیش‌ِرو مردم این بیماری را جدی بگیرند و تا جایی که ممکن است به سفر نروند زیرا پس از هر سفری عواقب آن در بیمارستان‌ها و افزایش تعداد بیماران و فوت‌شدگان مشاهده می‌شود.

حاجی‌پور با اعلام اینکه استان مازندران با وجود خدمات استانی به ارائه خدمات ملی می‌پردازد، اضافه کرد: ما فقط می‌توانیم این خدمات را به هم‌استانی‌های خود بدهیم در حالی که آخر هفته با خدمات ملی مواجه می‌شویم و لازم است مسئولان کشوری به این امر توجه کنند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

ماسک زدن از واکسن هم مهم‌تر است

چ مهر 23 , 1399
عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: جریمه‌ها حتما باید درنظر گرفته شود، در هیچ‌ کجای دنیا بدون این دستورات پیشگیری، موفقیتی حاصل نشده است. دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در گفتگو با خبر فوری اظهار داشت: ماسک زدن از واکسن هم مهم‌تر است. اگر فرمایشات […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000