اتهام زنی وزیر خارجه مغرب علیه وزیر خارجه ایران

سیاسی/ بین الملل 5f8469d0d846f_2020-10-12_18-06 وزیر خارجه مغرب ضمن مطرح کردن این ادعا که ایران ثبات مغرب را تهدید می‌کند، تصریح کرد، رباط همچنان رابطه‌ای با تهران نخواهد داشت.

اردیبهشت‌ماه دو سال پیش (۱۳۹۷) بود که مغرب، ایران را به حمایت از گروه نظامی-سیاسی «جبهه پولیساریو» متهم کرد و به همین بهانه از قطع روبط دیپلماتیک خود با تهران خبر داد.

«ناصر ابوریطه» وزیر خارجه مغرب امروز (دوشنبه) در گفت‌وگویی با شبکه «اسکای نیوز» مدعی شد: با توجه به ادامه تهدیدهای ایران علیه ثبات مغرب، روابط مغرب با ایران بدون تغییر باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد، سیاست خارجی مغرب که شاه این کشور «محمد ششم» در سال ۲۰۱۸ آن را تشریح کرد بر پایه شفافیت در روابط با هر کشوری استوار است. روابط قطع‌شده با تهران به حال خود باقی می‌ماند «تا زمانی که ایران خلاف آنچه را که در حمایت از تجزیه‌طلبان و ضربه به امنیت کشور مغرب روشن است، ثابت کند».

اقدام مغرب در قطع روابط با ایران در آن زمان با استقبال کشورهای حاشیه خلیج فارس و اردن همراه بود.

بوریطه در پرونده لیبی نیز گفت، مغرب از گفت‌وگوی طرف‌های لیبیایی حمایت می‌کند و بر رد هرگونه مداخله خارجی تأکید دارد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

چند میلیون نفر پالایشی‌یکم خریدند؟/ اقدام لازم برای فروش دارادوم/ داراسوم چه زمانی عرضه خواهد شد؟

د مهر 21 , 1399
هیئت دولت تخفیف صندوق پالایشی‌یکم را بعد از پایان پذیره نویسی 10 درصد افزایش داد و تا کمتر از یکماه دیگر امکان معامله نماد "پالایش" در بازار بورس فراهم خواهد شد. پذیره نویسی صندوق دوم قابل معامله دولت موسوم به دارادوم یا همان پالایش یکم سی شهوریور و بعد از […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000