نیمی از والدین اعلام کردند فرزندانشان به تنهایی می توانند با اپلیکیشن های آموزشی مجازی کار کنند

5f842138850e4_2020-10-12_12-56

نتایج یکی از نظرسنجی نشان می‌دهد ۳۶ درصد والدین دانش‌آموزان تهرانی که فرزند آن‌ها به صورت غیرحضوری آموزش می‌بیند، تا حد زیادی با جمله‌ی«در آموزش مجازی و غیرحضوری، آموزش و یادگیری به صورت مناسب انجام نمی‌شود» موافق هستند.

شیوع ویروس کرونا از اواخر سال ۱۳۹۸ تاکنون، بیشتر فعالیتها و آموزشهای حضوری را تحت تأثیر قرار داده و از این رو اغلب فعالیت‌های آموزشی در بیشتر کشورهای دنیا از جمله ایران، ناگزیر به صورت مجازی و غیرحضوری ادامه پیدا کرده است. در این خصوص مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) از والدین دانش آموزان تهرانی پرسیده است «تا چه حد نگران استفاده فرزندتان از اینترنت هستید؟»

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد ۳۴.۷ درصد والدین بابت استفاده فرزندشان از اینترنت نگرانی زیادی دارند. در مقابل ۳۰.۲ درصد دیگر اصلاً چنین نگرانی ای نداشتند. این میزان نگرانی در بین ۱۳.۷ درصد کم و در بین ۲۰.۷ درصد در حد متوسط بوده است.

میزان نگرانی زنان در این خصوص اندکی بیشتر از مردان است. میزان نگرانی والدین در خصوص استفاده فرزندانشان از اینترنت بر حسب مقطع تحصیلی نشان می دهد، نگرانی در بین والدین دانش آموزان متوسطه اول بیشتر از والدین دانش آموزان سایر مقاطع است.

در نظرسنجی دیگری از والدین دانش آموزان تهرانی پرسیده شده است «برخی می‌گویند در آموزش مجازی و غیرحضوری، آموزش و یادگیری به صورت مناسب انجام نمی‌شود. شما تا چه حد با این نظر موافقید؟»

بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۳۶درصد والدین با این نظر که «در آموزش مجازی و غیرحضوری، آموزش و یادگیری به صورت مناسب انجام نمی‌شود» تا حد زیادی موافق هستند که در مقابل ۱۱.۹ درصد با این نظر اصلاً موافق نیستند. میزان موافقت با گزاره فوق، در بین ۱۵.۶ درصد در حد کم و در بین ۳۳.۵ درصد در حد متوسط بوده است.

والدین فارغ از نوع جنسیت دیدگاه یکسان و نزدیک به هم نسبت به میزان مناسب بودن آموزش مجازی برای یادگیری داشتند. دیدگاه والدین بر حسب هر یک از مقاطع تحصیلی نیز مورد بررسی قرار گرفت که تفاوت‌ها معنادار نشده است و والدین هر سه مقطع دیدگاه نسبتاً یکسانی در این خصوص دارند.

نیمی از والدین اعلام کردند فرزندانشان به تنهایی می توانند با اپلیکیشن های آموزشی مجازی کار کنند

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران در نظرسنجی دیگری از والدین دانش آموزان تهرانی پرسیده است «آیا فرزند شما به تنهایی می‌تواند با اپلیکیشن های آموزش غیرحضوری کار کند یا نیاز به کمک بزرگترها دارد؟» ۵۰.۲ درصد بیان کردند فرزندشان به تنهایی می‌تواند با اپلیکیشن ها کار کند اما ۴۸.۷درصد گفتند فرزندشان به کمک نیاز دارد.

۳۳.۵ درصد والدین دانش‌آموزان ابتدایی گفته اند فرزندشان به تنهایی می تواند با اپلیکیشن‌ها کار کند. اما ۶۳.۵درصد والدین دانش‌آموزان متوسطه اول و ۷۲هستند متوسطه دوم اظهار کرده اند فرزندانشان میتوانند با اپلیکیشن‌ها کار کنند.

در ادامه از والدینی که گفته‌اند فرزندان آنها نیاز به کمک دارند پرسیده شد «آیا در خانواده کسی هست که در این زمینه به وی کمک کند؟» ۹۱.۹ درصد اظهار داشته‌اند در خانواده کسی هست که به فرزندشان کمک نماید و ۷.۹درصد گفتند کسی نیست به فرزندشان در آموزش کمک کند.

بر اساس اعلام ایسپا، هر دو نظرسنجی با جامعه آماری والدین دانش آموزان تهرانی که فرزند آنها به صورت غیرحضوری آموزش می بیند و اندازه نمونه ۱۲۱۷ در تاریخ ۱ تا ۶ مهر ۱۳۹۹ به شیوه مصاحبه تلفنی توسط ایسپا اجرا شده است.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

پیرترین چترباز زن دنیا در سن ۸۸ سالگی درگذشت

د مهر 21 , 1399
«دیلیس پرایس» اهل کاردیف که در سن ۸۰ سالگی نام خود را در گینس به ثبت رسانده بود، درگشت. دیلیس پرایس معلم بازنشسته، که همیشه ترس از ارتفاع داشت؛ اولین پرش او از ارتفاع در ۵۰سالگی رخ داد و بعد از آن در سرتاسر جهان به چتربازی پرداخت تا رکورد […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000