خرید ۵۰ دستگاه اکسیژن ساز تولید داخل برای بیمارستان های کرونایی

خرید ۵۰ دستگاه اکسیژن ساز تولید داخل برای بیمارستان های کرونایی

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، از خرید ۵۰ دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی تولید داخل برای مبتلایان به کووید ۱۹ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی یوسفی، با بیان اینکه دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی از تجهیزات سرمایه‌ای مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا است، اظهار داشت: مطابق لیست معاونت درمان وزارت بهداشت، این نهاد اقدام به خرید ۵۰ دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی تولید داخل نموده است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های مذکور جهت پیشگیری از کمبود و افت فشار اکسیژن در بخش‌های مراقبت‌های ویژه از ضروریات بیماران مبتلا به کرونا محسوب می‌شود، افزود: وزارت بهداشت از ابتدای بروز کرونا در کشور بودجه خرید دستگاه‌های اکسیژن ساز بیمارستانی را در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور قرار داده بود و دانشگاه‌ها مستقیماً اقدام به خرید این دستگاه کرده اند.

یوسفی ادامه داد: برای پیشگیری از بحران و کمبود اکسیژن در مراکز درمانی و بر اساس دستور معاون درمان وزارت بهداشت تعدادی دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی نیز توسط هیأت امنا خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه خریدهای هیأت امنا به صورت تجمیعی انجام می‌گیرد، خاطرنشان‌کرد: خرید تجمیعی دستگاه‌های اکسیژن ساز بیمارستانی منجر به کاهش قیمت قابل توجهی در روند خرید این دستگاه‌ها شده است.

رئیس هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: در حال حاضر از تعداد ۵۰ دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی خریداری شده ۲۲ دستگاه با دستور مستقیم معاونت درمان وزارت بهداشت در مراکز درمانی توزیع شده و سایر دستگاه‌ها نیز در اسرع وقت به بیمارستان‌های دولتی ارسال خواهند شد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : مهر

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

کابوس کرونا در سرزمین سرما کسی را نترساند/ سوئد، کشوری که عجیب‌ترین سیاست را در مواجهه با کرونا داشته است!

د مهر 21 , 1399
سیاسی/ بین الملل موافقین سوئد معتقدند که آمار کشور سوئد که محدودیت زیادی برای کرونا نگذاشته به مراتب از آمار سایر کشورهای اروپایی مانند انگلیس و فرانسه که پروتکل‌های سختگیرانه ای برای مبارزه با کرونا اعمال کرده اند، کمتر است. به گزارش اخبار آزاد، در حالیکه کرونا هر لحظه بیشتر […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000