قیمت مرغ به ۲۲ هزار تومان رسید

5f83c2624de83_5f83c2624de85 نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی از افزایش قیمت مرغ خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان و مرغ گرم ۲۲ هزار تومان است.

حبیب اسداله نژاد از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۴ هزار و ۶۰۰ تا ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۲۱ هزار و ۵۰۰ تا ۲۲ هزار تومان است.

به گفته وی، نرخ کنونی هر کیلو مرغ زنده نسبت به هفته گذشته ۶۰۰ تومان و مرغ گرم یک هزار تومان رشد داشته است.

اسداله نژاد ادامه داد: با توجه به قیمت مولفه‌های تولید و شرایط خاص حاکم بر بازار پیش بینی می‌شود که روند افزایش قیمت مرغ تا رسیدن به نرخ منطقی ادامه یابد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: تا زمانیکه تامین و توزیع نهاده‌های دامی با نرخ مصوب به شکل کنونی ادامه یابد، روند افزایش قیمت مرغ استمرار خواهد یافت.

وی با بیان اینکه دولت در توزیع نهاده‌های دامی ضعیف عمل می‌کند، گفت: در حال حاضر ۳۰ تا ۴۰ درصد نهاده‌ها با نرخ مصوب در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد و در برخی استان‌ها با مرغ تهاتر می‌شود که انحراف توزیع نهاده‌های دامی باعث افزایش شدید قیمت تمام شده تولید خواهد شد و انتظار می‌رود دولت در این خصوص حساسیت بیشتری به خرج دهد.

وی از افزایش قیمت جوجه یکروزه خبر داد و گفت: با توجه به خارج کردن تخم مرغ‌ها از دور تولید و کاهش میزان تولید، قیمت جوجه یکروزه به ۲ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته است.

این مقام مسئول قیمت منطقی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۱۷ هزار تومان و مرغ گرم را ۲۶ هزار تومان اعلام کرد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ نداریم، بیان کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، قیمت کنونی مرغ جوابگوی هزینه‌های تولید نیست.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی افزایش قیمت دان آماده کارخانه‌های خوراک را یکی دیگر از علت‌های افزایش قیمت نهاده‌های دام و طیور اعلام کرد.

اسداله نژاد با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی تغییری نداشته است، بیان کرد:در حال حاضر قیمت هر کیلو کنجاله سویا به بالای ۱۴ هزار تومان رسیده است و ذرت همانند قبل با نرخ ۳ هزار و ۳۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: اگر نیاز واحد‌های مرغداری از سامانه بازارگاه تامین شود، بخش اعظم مشکل نهاده‌ها حل می‌شود که با این وجود شاهد کاهش قیمت تمام شده تولید خواهیم بود.

به گفته وی، با تامین نهاده مورد نیاز از سامانه بازارگاه جوجه ریزی منطقی می‌شود و بازار مرغ به ثبات می‌رسد.

اسداله نژاد با اشاره به اینکه اطلاعی از برنامه ستاد تنظیم بازار برای افزایش قیمت مرغ نداریم، بیان کرد: کارگروه تنطیم بازار باید پاسخگو باشد که با وجود افزایش هزینه‌های تولید، نرخ مصوب را افزایش می‌دهد یا خیر؟

وی در پایان درباره آینده بازار مرغ تصریح کرد: با استمرار روند فعلی نهاده‌های دامی پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ ظرف یک‌ماه آینده به سبب کاهش حجم جوجه ریزی افزایش چشمگیری یابد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

کنایه‌های کیهان کلهر به خاکسپاری شجریان

د مهر 21 , 1399
استاد موسیقی ایران دلیل حضور نداشتنش در مراسم خاکسپاری محمدرضا شجریان در توس را توضیح داد. کیهان کلهر درباره دلیل حضور نداشتنش در مراسم خاکسپاری محمدرضا شجریان در توس گفت: دوست نداشتم تا وقتی زنده‌ام و اختیارم تحت اراده من است اینطرف حصار آهنین روی صندلی نشسته باشم و مردم […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000