افتتاح طولانی ترین پل پیاده روی معلق دنیا در پرتغال/ ویدئو

5f82c0b99ee29_2020-10-11_11-52

اگر بخواهید کیف منظره خیره کننده آبشار، دره و رودی پرخروش را ببرید که زیر پایتان دیده می‌شود، ۱۰ دقیقه ای طول می‌کشد تا پای پیاده از این سر پل به آن سر دیگرش برسید. اما اگر توکل به خدا کنید و بدوید ۴ دقیقه طول می‌کشد.

طولانی ترین پل پیاده روی معلق دنیا پاییز امسال در کشور پرتغال افتتاح می شود و مشتاقان تجربه ی آن اگر جزء کشورهایی نباشند که فعلاً امکان سفر به پرتغال را دارند، هنوز برای قوی کردن اعصاب خود فرصت دارند.

پل «۵۱۶ آروکا» که نام آن ترکیبی است از طولش به قدر ۵۱۶ متر و محل قرارگیری اش در شهر آروکای پرتغال، آبشار آگیلرا و دره پایوا را به هم متصل می کند. این پل جدیدترین تفریح ماجراجویانه ی ژئوپارک آروکا است که به ورزش های خطرناک و ماجراجویانه اش شهرت دارد.

این پل معلق که به سبک پل های تبتی ساخته شده را کابل های فولادی و دو برج V شکل عظیم سرپا نگه داشته اند.

کف مشبک فلزی پل حدود ۹۰ سانتیمتر عرض دارد و رودخانه ی پایوا که ۱۷۶ متر پایین تر از پل در حال عبور است، از لای آن قابل مشاهده است.

نرده های پل از توری غیر منعطف اند و عرشه ی پل از ۱۲۷ توری ۴ متری ساخته شده است.

کار طراحی این پل را یک استودیوی پرتغالی به نام Itecons برعهده داشت و کار ساخت آن پس از ۳ سال در جولای ۲۰۲۰ به پایان رسید.

طولانی ترین پل پیاده روی معلق پرتغال

شهرداری آروکا در بیانیه ای اظهار داشت: «گروه هدف این پل اقشار مختلفی هستند: عاشقان مهندسی، طبیعت گردان حرفه ای و کسانی که علاقمند به تجربه های خطرناک و ماجراجویانه هستند.»

«۵۱۶ آروکا» عنوان طولانی ترین پل پیاده روی معلق دنیا را از پل معلق «چارلز کونن» در سوئیس ربود که ۴۹۴ متر طول دارد و در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد. این پل به کوه های آلپ منظره دارد.

اگر ارتفاع بیشتر تحت تأثیرتان قرار می دهد تا طول، مرتفع ترین پل کف شیشه ای معلق دنیا، پل شیشه ای ژانگ جیاجی در چین است که امکان تجربه ی بانجی جامپینگ از روی سکوی ۲۶۰ متری آن هم وجود دارد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

هزینه صبحانه این روزها چقدر است؟ / یک لقمه نان و پنیر ۱۰ درصد درآمد ایرانیان را می‌گیرد! + جدول

ی مهر 20 , 1399
اگر یک خانواده 3 میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشد، حدودا یک ششم درآمد ماهیانه اش را باید برای فقط صبحانه اش کنار بگذارد. به گزارش خبر فوری، افزایش قیمت‌ها و گرانی در این مدت چنان بر مردم فشار آورده، که بسیاری مجبور شده اند حتی از تامین نیازهای […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000