درگذشت استاد و کابوس کرونا

5f7f81ce66c62_5f7f81ce66c64 تجمع برخی از علاقمندان به محمدرضا شجریان در مقابل بیمارستان محل بستری این هنرمند، کادر درمان را با نگرانی‌هایی جهت گسترش و شیوع ویروس کرونا مواجه کرده است.

ساعاتی پس از تایید خبر درگذشت شجریان، فرزندش ـ همایون شجریان ـ با حضور در جمع تجمع کنندگان توضیحاتی را ارائه کرد تا شاید با رفع ابهامات درباره جزییات تشییع این هنرمند فقید، نگرانی های کادر درمان که ماه ها وقت و زمان خود را صرف مراقبت از محمدرضا شجریان کردند تا حدودی برطرف شود.

عصر پنجشنبه ۱۷ مهر ماه پس از اعلام رسمی خبر درگذشت محمدرضا شجریان ـ استاد آواز موسیقی ایران ـ گمانه زنی هایی درباره محل دفن پیکر این هنرمند مطرح شد و خبرها حاکی از این بود که قرار است با توجه به وصیت محمدرضا شجریان، پیکر او در کنار آرامگاه مهدی اخوان ثالث به خاک سپرده شود. بیمارستان جم هم با انتشار خبری همزمان با تایید خبر درگذشت، از انتقال پیکر این هنرمند به بهشت زهرا (س) خبر داد. با این حال تجمع علاقمندان به استاد آواز ایران در مقابل بیمارستان محل بستری، اتفاق قابل پش بینی بود که بیش از همه کادر درمان را به دلیل گسترش ویروس کرونا نگران کرده است و البته انتظار می رود که این مهم از سوی دوستداران استاد شجریان هم مورد توجه قرار گیرد.

ساعاتی پس از انتشار خبر درگذشت، همایون شجریان با حضور در جمع علاقمندان پدرش خبر خاکسپاری در مشهد را تایید کرد و در عین حال گفت: «مسئله کرونا جدی است. شما خودتان صاحب عزا هستید. نه می‌توانم از هیچکس دعوت به آمدن کنم و نه می‌توانم به کسی بگویم نیاید. پیکر پدرم به بهشت زهرا (س) منتقل شده است و فردا در بهشت زهرا نماز می‌خوانیم و سپس پیکر ایشان به مشهد منتقل می‌شود. ما می‌خواهیم ایشان در جوار فردوسی به خاک سپرده شوند.»

البته در پی این صحبت‌ها اعتراض هایی همراه با این درخواست که مراسم تشییع پیکر محمدرضا شجریان در تهران انجام شود، مطرح شد که حداقل با توجه به وضعیت فعلی شیوع ویروس کرونا در تهران به نظر نمی رسد مورد تایید قرار گیرد. ضمن اینکه گزارش ها از بیمارستان محل بستری شدن محمدرضا شجریان در روزهای پایانی عمر حاکی از این است که راه های منتهی به بیمارستان عملا بسته شده است.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

تهران کرونا زده باید تعطیل شود/ بستری‌ها بیشتر از ترخیصی‌ها

ج مهر 18 , 1399
آمارهای ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران نشان می‌دهد که تعداد بستری‌های روزانه بیماران کرونایی بیشتر از تعداد بهبود یافتگان است. به گزارش خبرنگار مهر، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از وزیر بهداشت درخواست کرده است که محدودیت‌های هفته گذشته برای یک هفته دیگر تمدید شود. […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000