آرامکو به دنبال افزایش شدید تولید نفت خود به ۱۳ میلیون بشکه در روز است

5f7f059715608_5f7f05971560b ریاض در نظر دارد تهدید ماه مارس خود در زمان جنگ قیمت نفت با روسیه را ادامه دهد و ظرفیت تولید خود را از ۱۲ میلیون بشکه در روز به ۱۳ میلیون بشکه در روز برساند.

منابع و مقامات آگاه خبر می‌دهند ریاض در نظر دارد تهدید ماه مارس خود در زمان جنگ قیمت نفت با روسیه را ادامه دهد و ظرفیت تولید خود را از ۱۲ میلیون بشکه در روز به ۱۳ میلیون بشکه در روز برساند.

عربستان با در اختیار داشتن ۲۰ درصد از ذخایر نفت ثابت شده جهان و هزینه تولید فقط ۴ دلار برای هر بشکه نفت معتقد است می‌تواند رقبای خود را از صحنه حذف کرده و حتی در شرایطی که قیمت نفت بسیار پایین برای رقبا سودآور نیست، با تولید نفت سود خوبی به دست بیاورد.

هرچند راهکار آرامکو کاملاً با مسیر سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ غربی مانند بی پی و شل، که به دنبال محدود کردن سرمایه‌گذاری در نفت و افزایش سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر هستند، در تضاد است، اما این شرکت در نظر دارد قبل از اینکه تغییر جهانی به سوی انرژی‌های نو همه‌گیر شود تا می‌تواند ذخایر نفت خود را به فروش برساند.

آرامکو در بیانیه‌ای برای رویترز نوشته است: ما انتظار داریم در درازمدت با افزایش جمعیت و رشد اقتصادی تقاضای نفت هم افزایش یابد. گمانه‌زنی‌ها در مورد اینکه تقاضای کنونی نفت بالاترین حد آن است و از این به بعد کاهش خواهد یافت، با حقایق مصرف آن در بازارهای جهانی هم‌خوانی ندارد.

یکی از منابع آگاه به رویترز می‌گوید: بن سلمان گفته بود که به منابع درآمدی عربستان تنوع خواهد داد اما او نگفت که بخش نفت را کنار خواهد گذاشت. مادامی که این بخش پول‌ساز است از این پول برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های دیگر استفاده خواهد شد.

منابع آگاه می‌گویند حالا افزایش ظرفیت تولید نفت آرامکو به ۱۳ میلیون بشکه در روز به محور اصلی استراتژی این شرکت برای به دست آوردن سهم بزرگ‌تری از بازار در موقع بازگشت تقاضای نفت تبدیل شده است.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

چین شریک نخست اقتصادی ایران است

پ مهر 17 , 1399
سیاسی/ سیاست خارجی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، تاکید کرد: با وجود فشار حداکثری ایالات متحده، چین شریک نخست اقتصادی ایران است. سعید خطیب زاده بعد از ظهر روز جمعه در صفحه توییتر خود با اشاره به سفر امروز وزیر خارجه کشورمان به چین نوشت : «وزیر امور خارجه روز […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000