استاندار اردبیل: بیانیه امام جمعه اردبیل درباره قره باغ، پاسخ به بسیاری از سوالات مردم بود

سیاسی/ سیاست خارجی 5f7eb9fc986d3_5f7eb9fc986d5 استاندار اردبیل بیانیه صادره از سوی آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان درخصوص درگیریها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان را حکیمانه و به موقع خوانده و از مواضع وی تقدیر وتشکر کرد.

اکبر بهنامجو گفت: این بیانیه که بعدا بصورت مشترک با امامان جمعه شمالغرب کشور نیز منتشر شد، تاثیر بسزایی در روشنگری مردم منطقه و جمهوری آذربایجان داشت و پاسخ به بسیاری از سوالات مردم بود.

بهنامجو بیان کرد: تاثیر مثبت این بیانیه را ما به وزارت کشور و دولت نیز اعلام کردیم.

وی درخصوص معدود افرادی که به این بیانیه اعتراض کرده بودند نیز گفت: برداشت من این است که این افراد شناخت کافی ازمنطقه آذربایجان و اشتراکات دینی،فرهنگی، تاریخی وسیاسی ایران و جمهوری آذربایجان ندارند.

وی اظهار کرد: ما خواهان آزادی مناطق اشغالی بدون جنگ وکشتار ودخالت کشورهای فرامنطقه‌ای هستیم.

بهنامجو همچنین با اشاره به برقراری امنیت کامل در مرزهای استان اردبیل از تلاش‌های بی وقفه نیروهای انتظامی، نظامی و اطلاعاتی که همگام با عزیزان مرزبانی در برقراری امنیت مرزهای استان تلاش می‌کنند تشکر و قدردانی کرد.

در بیانیه نمایندگان ولی فقیه در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی ، اردبیل و زنجان تاکید شد که هیچ تردیدی در تعلق قره باغ به آذربایجان و اشغال آن و لزوم بازگشت این اراضی به آذربایجان؛ کشور اهل بیت نیست و دولت آذربایجان در بازپس گیری این اراضی کاملا قانونی و شرعی عمل کرده و با این اقدام درصدد اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برآمده است.

در این بیانیه تاکید شده است: ما به اقتضاء آیات قرآن و سیره معصومین و به اقتضاء فلسفه انقلاب اسلامی خود را ملزم به حمایت و دفاع از مظلوم می دانیم.

نمایندگان ولی فقیه در این چهار استان خاطرنشان کرده اند: ملت آذربایجان بهتر از همه می دانند که جمهوری اسلامی بالاترین کمک و حمایت را در طول اشغال قره باغ به آذربایجان داشته و در تمام محافل بین المللی از تمامیت ارضی آذربایجان دفاع کرده و وزارت امور خارجه نیز اخیرا دوباره بر تمامیت ارضی آذربایجان در غائله اخیر تاکید کرده است

در این بیانیه با اشاره به اینکه اگر عنایات جمهوری اسلامی در بدو اشغال قره باغ نبود، قطعا اشغال تا باکو امتداد می یافت، اضافه شده است: در حال حاضر نیز تنها راه زمینی آذربایجان برای نخجوان، خاک جمهوری اسلامی است که ایران، سخاوتمندانه آن را در اختیار دولت آذربایجان قرار داده است.

بر اساس این بیانیه جای تاسف است که اخیرا دشمنان در رابطه دو کشور دوست، به بهانه های واهی هیاهو و غوغا راه انداخته و جمهوری اسلامی را به خیانت متهم کرده اند.

نمایندگان ولی فقیه در چهار استان شمالغرب کشور تاکید کرده اند: این نکته اقتضاء می کند که ما به حجم جنگ روانی دشمن حساس بوده و ابزار برآورده شدن منویات شوم آنها نگردیم.

در این بیانیه با تجلیل از پیروزی های اخیر از خداوند متعال برای شهدای ملت بزرگ آذربایجان علو درجات مسئلت و اظهار امیدواری شده است این غائله هر چه سریع تر با احقاق حق ذی حق به پایان برسد و از خونریزی های بیشتر جلوگیری شود.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

محورهای هراز و فیروزکوه باز شدند/ ترافیک نیمه سنگین در جاده چالوس

پ مهر 17 , 1399
مرکز مدیریت راه های کشور از بازگشایی محورهای هراز و فیروزکوه که به دلیل ریزش کوه و واژگونی کامیون مسدود شده بودند، خبر داد. مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای کشور از بازگشایی محور هراز (رفت و برگشت) که به علت بارش باران (سیلاب) و ریزش سنگ […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000