سفر توریستی به خارج ممکن است؟

5f7d50f844fe9_5f7d50f844fec

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران می‌گوید: با وجود افزایش پروازهای بین‌المللی و باز شدن برخی مرزها، اما هنوز امکان سفرهای توریستی به جز ترکیه برای شهروندان ایرانی برقرار نشده است.

حرمت‌الله رفیعی با اشاره به برقراری پروازهای بیشتری در مسیرهای بین‌المللی به دنبال بازگشایی برخی مرزها درباره کاهش محدودیت‌های سفرهای توریستی برای شهروندان ایرانی در شرایط همه‌گیری کرونا، اظهار کرد: اگرچه پروازهای بین‌المللی بیشتری برقرار شده که البته اغلب توسط شرکت‌های هواپیمایی داخلی انجام می‌شود، اما هنوز محدودیت‌ها و قوانین سختگیرانه کرونا در بیشتر مقاصد سفر برقرار است. بیشتر این کشورها فقط به شهروندان خود یا دارندگان اقامت دائم در آن کشور اجازه ورود می‌دهند و به مسافرانی که سفرشان غیرضروری است، صرف نظر از اینکه ویزای معتبر داشته باشند یا خیر، اجازه ورود نمی‌دهند.

رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی گفت: از بین مقاصدی که ایرانی‌ها اغلب به آن سفر داشتند، فقط مسیر توریستی ترکیه تا حدی باز شده است که آن هم ثبات ندارد و بارها پروازهای آن لغو شده است. از سوییT قیمت بلیت پرواز آن مدام درحال تغییر و در مواقعی نجومی و عجیب است. با این وضع به هیچ وجه سفر غیرضروری در این مسیر توصیه نمی‌شود.

وی ادامه داد: مسیر اروپا به ویژه حوزه شنگن با برقراری پروازهای شرکت‌های هواپیمایی داخلی تقریبا باز شده است اما ویزای شنگن و توریستی داده نمی‌شود و حتی سفر افرادی که ویزای توریستی از اتحادیه اروپا داشتند، غیرضروری محسوب می‌شود و فعلا اجازه ورود داده نمی‌شود. ورود به اروپا تنها برای افرادی ممکن است که ویزای اقامت، کار و یا تحصیل داشته باشند و یا مدرک رسمی در ارتباط با نسبت خویشاوندی (درجه یک) و دلیل محکمی برای سفر ارائه دهند.

رفیعی افزود: در سایر مسیرها مثل روسیه، امارات، چین، قطر و مالزی با آنکه پروازها، هرچند به تعداد کم برقرار شده اما محدودیت سفر همچنان برقرار است و فقط افرادی اجازه ورود به این کشورها را دارند که ویزای کار، تجارت، اقامت و الزام تحصیلی داشته باشند.

وی گفت: در مسیر جمهوری آذربایجان، عراق، گرجستان، هند و تایلند که از جمله مقاصد توریستی ایرانی‌ها محسوب می‌شوند، پروازها کامل متوقف شده است و فعلا امکان سفر وجود ندارد. با توجه به شرایطی که ویروس کرونا ایجاد کرده hsjT کشورهای زیادی هنوز برای باز کردن مرزها به روی گردشگران ملاحظه می‌کنند.

رفیعی تأکید کرد: در پروازهای ترانزیتی که درحال حاضر بیشتر از قطر، ترکیه، روسیه و حتی اروپا، به قصد سفر به یک کشور دیگر انجام می شود، باید به قوانین و پروتکل های مقصد در برابر مسافر ایرانی دقت شود، چون شرکت‌های هواپیمایی که سفر ترانزیتی از طریق آنها انجام می‌شودT هیچ تعهد و مسؤولیتی در این باره نمی‌پذیرند. بیشتر کشورها هنوز محدودیت‌های سختگیرانه سفر را برنداشته‌اند و ویزای توریستی صادر نمی‌کنند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

تخت‌های بیمارستان‌ها پر شده‌اند / سفر نروید

چ مهر 16 , 1399
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: قدرت سرایت ویروس بین ۳ تا ۹ برابر افزایش یافته است، اگر مردم به سفر روند و مبتلا شوند، دیگر تخت خالی برای درمان‌شان نخواهیم داشت. دکتر مسعود مردانی با اشاره به تعطیلات پیش رو، گفت: توصیه می‌کنم آنهایی که […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000