اعلام آمادگی ارمنستان برای امتیازدهی متقابل به‌منظور پایان دادن به مخاصمه در قره‌باغ

سیاسی/ بین الملل 5f7d46a8100d8_2020-10-07_08-10 نخست‌وزیر ارمنستان اعلام کرد کشورش برای پایان دادن به درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ حاضر است امتیازاتی به جمهوری آذربایجان بدهد، اما اعطای امتیاز مشروط به این خواهد بود که طرف مقابل نیز امتیازاتی را به ارمنستان اعطا کند.

«نیکول پاشینیان» روز سه‌شنبه در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که دولت متبوعش حاضر است که در صورت موافقت جمهوری آذربایجان با اعطای امتیازات متقابل، به‌منظور حل‌وفصل درگیری‌های نظامی اخیر در منطقه ناگورنو-قره‌باغ امتیازاتی به جمهوری آذربایجان بدهد.

نخست‌وزیر ارمنستان که در ایروان با خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفتگو می‌کرد، ضمن ابراز آمادگی دولت متبوعش برای اعطای امتیازات متقابل در راستای پایان دادن به مخاصمه قره‌باغ تأکید کرد: «این مخاصمه صرفاً باید از طریق دیپلماسی و امتیازدهی دوطرفه حل‌وفصل شود.»

نیکول پاشینیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود، رجب‌ طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه را به آتش‌افروزی در منطقه ناگورنو-قره‌باغ متهم کرد و مدعی شد که اگر نقش فعال اردوغان نبود، جنگ تازه‌ای میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه ناگورنو-قره‌باغ رخ نمی‌داد.

وی همچنین مدعی شد که اگر جمهوری آذربایجان کل خاک ارمنستان را هدف حملات خود قرار دهد، روسیه در چارچوب توافقات دوجانبه خود با ایروان، از ارمنستان دفاع خواهد کرد؛ این در حالی است که روسیه به عنوان یکی از رهبران مشترک گروه مینسک از طرفین درگیری در قره‌باغ خواسته است که فوراً به درگیری‌های خود خاتمه داده و مذاکرات خود برای حل‌وفصل مناقشات را زیر نظر گروه مینسک از سر گیرند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

پیام احمدی نژاد به آمریکایی‌ها/ سرمایه رئیس جمهور سابق آتش گرفته است

چ مهر 16 , 1399
سیاسی/ سیاست داخلی مدیر دفتر مطالعات تاریخ ایران گفت: احمدی‌نژاد وقتی روزبه‌روز خودش را بیشتر تخریب می‌کند و به زودی همه چیز را از دست می‌دهد پس بهتر است منتظر گذر زمان باشیم تا ببینیم احمدی‌نژاد توسط احمدی‌نژاد به آخر خط می‌رسد. عباس سلیمی‌نمین درباره اهداف محمود احمدی‌نژاد و موقعیت […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000