جهرمی: اگر عقل غالب باشد، اینترنت قطع نمی‌شود

5f7cbd2c2f87d_2020-10-06_22-23 وزیر ارتباطات گفت: عده اندکی می‌گویند اینترنت کشور باید قطع شود. این افراد صاحب نفوذ نیستند و تعدادشان زیاد نیست. اگر عقل در جامعه غالب باشد، اینترنت قطع نخواهد شد.

«محمدجواد آذری جهرمی» عصر سه شنبه در لایو اینستاگرامی «پیوست» به سوالات کاربران فضای مجازی درباره مسائل مختلف پاسخ داد. کاربرانی که عمده سوالات آن‌ها پیرامون قطع اینترنت و فیلترینگ بود. وزیر ارتباطات در این گفت و گو یک‌بار دیگر حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را تکذیب کرد و گفت در آینده به عنوان یک شهروند زندگی خواهد کرد.

وی درباره غیبت طولانی خود در جلسات هیأت دولت که برخی آن را به قهر او از دولت ارتباط دادند، افزود: بعد از جلسه شورای عالی فضای مجازی، سرفه می‌کردم. بعد از رفتن به خانه به بدن‌ درد تبدیل شد. همان شب به بیمارستان مراجعه کردم و تست دادم و تست منفی بود. بعد از مدتی عوارض گوارشی اعلام کردم. مجدد آزمایش دیگری دادم و نتیجه تست منفی بود. به مدت سه هفته کل ساختار و فیزیولوژی بدن من بهم ریخته بود. به شدت بدن درد داشتم و شدیدا سرفه می‌کردم. ۱۵ درصد درگیری ریه داشتم.

گزارشی مبنی بر کم‌فروشی نداریم

وی در خصوص گرانی تعرفه‌های اینترنت توسط اپراتورها در چند ماه گذشته خاطرنشان کرد: افزایش تعرفه خلاف قانون است، باید جریمه بدهند و پول مردم را به آن‌ها برگردانند. این اصل موضوع بود. به اپراتورها نیز تذکرات لازم داده شد. حرف اپراتورها این است که همه چیز گران شده و ما هم باید گران کنیم. ما می‌گوییم این صحبت منطق ندارد چرا که امروز کاربران اپراتورها نسبت به دو سال قبل چند برابر شده‌اند. در نهایت نیز برخی از بسته‌ها ۱۵ درصد گران شدند. اکنون گزارشی مبنی بر کم‌فروشی نداریم.

صاایران برای بخش خاصی از مردم گوشی تولید خواهد کد

آذری جهرمی درباره تولید گوشی داخلی تصریح کرد: شاید مجموعه صاایران در تفاهم با یک شرکت چینی، قصد داشته باشند خط تولید را داخل ایران بیاورند تا بتوانند در این حوزه فعالیت کنند. صاایران قصد تولید گوشی داخلی دارد اما مفهوم این نیست که همه چیز را خودش تولید کند. صاایران قرار است گوشی‌هایی را برای افرادی تولید کند که بین ۲ تا ۲.۵ میلیون تومان قیمت دارد.

وزیر ارتباطات درباره سرنوشت شکایت‌هایی که در حوزه خدمات ارزش افزوده گفت: در این زمینه ۱۰۰ میلیارد تومان از مردم دزدی شده بود که ما آن را در برهه اول به مردم برگرداندیم. پرونده دیگر این بود که متوجه شدیم دستبردهای ارزش افزوده به جیب مردم بسیار زیاد است و حجم نارضایتی مردم بسیار بالاست. برای مردم امکانی را به وجود آوردیم تا ببینند در سه سال گذشته چه میزان پول از آن‌ها کسر شده است. یک میلیاد و ۲۰۰هزار شکایت در این حوزه دریافت شد که رسیدگی به آن هنوز به نتیجه نرسیده است.

اینترنت نسل پنجم عقب‌ماندگی اینترنت خانگی را جبران خواهد کرد

جهرمی درباره اینترنت نسل پنجم نیز افزود: نسل پنجم سیکل‌های مختلف دارد و یکی از موارد استفاده آن دسترسی خانگی بی‌سیم است که در دنیا نیز محبوب است. به لحاظ اقتصادی اینترنت نسل پنجم موبایل در ایران به بلوغ نرسیده است اما برای کاربر خانگی می‌توانید اینترنت نسل پنجم را فعال کنیم. این یک راه‌حل برای پر کردن خلاهایی است که عقب ماندگی ما در بخش اینترنت خانگی دارد.

وی در خصوص هدیه اینترنت رایگانی که در فواصل و به دلایل مختلف به افراد داده می‌شود گفت: با شیوع کرونا، شبکه موبایل که هسته اصلی دیتا را پوشش می‌دهد روی ۱۰.۵ پتابایت رفت و این سرعت را به شدت کاهش داده بود و شبکه قابل بهره‌برداری نبود. باید «کُر» را توسعه می‌دادیم. با اپراتورها به این نتیجه رسیدیم که اگر این بار را روی شبکه‌ اینترنت فیکس برسیم، مشکلات اینترنت موبایل حل خواهد شد. این اتفاق هم رخ داد.

هزینه اینترنت رایگان را دولت تامین می‌کند

آذری جهرمی درباره انحصاری عمل کردن اپلیکیشن شاد گفت: دولت تصمیم گرفته است که برای عدالت آموزشی تلاش کند. برای برخی از خانواده‌ها تامین بسته‌های اینترنتی دشوار است به همین دلیل نیاز بود که دولت حمایت کند گزارش‌های متعددی آمد و در دولت مطرح شد. در نهایت تصمیم بر این شد که استفاده از اپلکیشن‌های آموزشی رایگان شود. هزینه این کار را دولت تامین می‌کند و به اپراتورها می‌دهد.

اگر عقل در جامعه غالب باشد، اینترنت قطع نخواهد شد

وزیر ارتباطات درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: بر اساس قانون شبکه ملی اطلاعات زیرساخت کشور است و اینترنت تنها یک خدمت روی این بستر است. اگر فردا اندروید مانند اپلیکیشن‌ها و بازارهای دیگر ایران را تحریم کند، ما باید حتما جایگزینی داشته باشیم که کسب و کارهای ما دچار مشکل نشوند. کسانی که می گویند اینترنت ملی خائن هستند. عده اندکی می‌گویند اینترنت باید قطع شوند که این افراد صاحب نفوذ نیستند. فکر نمی کنم اگر عقل در جامعه غالب باشد، اینترنت قطع نخواهد شد.

او ضمن بیان این مسئله که پهپاد پستی مربوط به تحول دیجیتال شرکت ملی پست است، افزود: قرار بود پهپادها حمل و نقل وسایل و بار را تا ۱۳ کیلوگرم را انجام بدهند اما بعد از اعلام این خبر، ۱۶ نامه از دستگاه‌های مختلف دریافت کردم با این مضمون که به شما مجوز انجام این کار را نمی‌دهیم. یک مسئله ساده بود که با برخوردهای عجیب رو به رو شد. قانون پهپاد روشن است و باید قبل از درخواست از سازمان هواپیمایی به پرواز در بیاید. نمی‌دانم دلیل مخالفت‌ها چیست.

جهرمی درباره توئیتی که در خصوص «محمدرضا شجریان» منتشر کرده بود هم گفت: گزارشی برای رئیس جمهور ارسال شد که من نیز آن را دیدم. توئیت من ربطی به فوت آقای شجریان نداشت. موضع من اطلاع رسانی درگذشت استاد شجریان نبود و امیدواریم که هر چه سریع‌تر بهبود پیدا کند. من از بچگی با ربنای ایشان بزرگ شده ام.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

با چه کشورهایی می‌توانیم بدون دلار مبادلات کنیم؟!/ ویدئو

س مهر 15 , 1399
سیاسی/ مجلس عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تبادلات ارزی بین کشورها با پول ملی مدت‌ها است که مطرح شده است. مهدی طغیانی در گفتگو باخبر فوری گفت: تبادلات ارزی بین کشورها با پول ملی مدت هاست مطرح شده است. وی افزود: کشور عراق پول ملی خود را به دلار قفل […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000