پروژه راه‌آهن اصفهان-اهواز به کجا رسید؟

5f7c9597a4e99_5f7c9597a4e9b معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ در خصوص طراحی، اجرا، تأمین کالا و مسئولیت تأمین مالی از طریق فاینانس ابر پروژه راه آهن اصفهان- اهواز، تصمیماتی درباره سرمایه‌گذاری و اجرا گرفته شد.

خیراله خادمی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و گروه مپنا در طراحی، اجرا، تأمین کالا و مسئولیت تأمین مالی احداث ابر پروژه راه آهن اصفهان- اهواز در سال گذشته اظهارکرد: روز گذشته دومین جلسه در خصوص بررسی آخرین وضعیت نحوه تأمین مالی و بررسی های میدانی اجرای این پروژه با شرکت مپنا برگزار و تصمیماتی در خصوص سرمایه گذاری و اجرای این مسیر ریلی مهم اتخاذ شد.

وی اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد شرکت مپنا برنامه زمان بندی تأمین منابع مالی و اسناد و مدارک مطالعاتی و مهندسی انجام شده همراه با برآورد ریالی پروژه را ظرف مدت پانزده روز به شرکت ساخت و توسعه ارایه کند. اخذ LOI برای فاینانس از بانک طرف قرارداد گروه مپنا یکی از اقدامات مهم در این راستا است.

معاون وزیر راه و شهرسازی راه آهن دو خطه برقی اصفهان- اهواز را موجب اتصال مرکز کشور از طریق استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری به استان خوزستان و بندر امام خمینی در جنوب کشور دانست و گفت:‌ این خط آهن به عنوان کوتاه ترین مسیر ریلی موجب اتصال مرکز به بنادر جنوب غربی کشور است که نقش مهمی در تقویت ارتباط استراتژیک شمال و جنوب کشور و توسعه شبکه ریلی کشور دارد.

راه آهن دو خطه برقی اصفهان- اهواز ۵۱۰ کیلومتر طول دارد و طبق آخرین مطالعات صورت گرفته دارای ۸۶ کیلومتر تونل و ۱۵.۵ کیلومتر پل است. در طول این مسیر ۱۰ ایستگاه درجه دو و ۸ ایستگاه درجه ۳ وجود دارد. این خط آهن بیش از ۵ هزار نفر در دوره ۵ ساله ساخت و بیش از۱۲۰۰ نفر در زمان بهره برداری ۳۰ ساله ایجاد می‌کند و با توجه به مزایای حمل و نقل از طریق خط آهن و کاهش خسارات و سوانح جاده سالانه بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی اقتصادی برای کشور دارد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

واکنش گمرک به ادعای وزارت صمت: سند ارائه کنید

س مهر 15 , 1399
بعد از اعلام وزارت صمت مبنی بر عدم صدور هیچ بخشنامه ای در رابطه با لزوم ویرایش ثبت سفارش متعاقب تغییر تعرفه، معاون فنی گمرک گفت اگر وزارت صمت، در یک مکاتبه اعلام کرده که نیازی به ویرایش ثبت سفارش نیست آن را ارائه کند. مذاکرات و در خواست های […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000