پس لرزه‌های توهین به روحانی از تریبون مجلس/ این دعاست یا نفرین؟

سیاسی/ مجلس 5f7c2e0602726_5f7c2e0602728 یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتقاد باید سازنده باشد و هر حرفی باید با مستندات مطرح شود. توهین به افراد هم از نظر شرعی و هم از نظر اخلاقی غیر قابل قبول است.

رحمت الله فیروزی پوربادی درباره به کار بردن ادبیات نامناسب از سوی برخی از نمایندگان نسبت به مسئولان اجرایی، بیان کرد: توهین به مسئولان اجرایی و به کار بردن القاب نامناسب درباره آنان در قالب مطرح کردن انتقادات کار غیر اخلاقی و ناپسندی است، اگر از روند اجرای مسئولیت افراد انتقادی داریم و یا مشکلی وجود دارد باید به شیوه صحیح مطرح شده تا در نهایت به اصلاح امور منجر شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه اظهار کرد: انتقاد باید سازنده باشد و هر حرفی باید با مستندات مطرح شود. توهین به افراد هم از نظر شرعی و هم از نظر اخلاقی غیر قابل قبول است. دور از شخصیت نمایندگان و مسئولان هست که با ادبیات نامناسب یکدیگر را خطاب قرار دهند.

نماینده مردم نطنز در مجلس تصریح کرد: باید با جهل مبارزه شود نه با فرد جاهل. اگر اشکالی وجود دارد باید آن را مطرح کرده و به دنبال راه حل برای آن بگردیم‌. اینکه ما فرد مسئول را تخریب کنیم و همه تقصیرها را به گردن او بیندازیم اشتباه است.

فیروزی در پایان تاکید کرد: هر انتقاد و نقدی باید در چارچوب اخلاق مطرح شده تا نتیجه بخش باشد. تخریب یکدیگر و توهین تنها باعث سوء استفاده دشمنان شده و مشکلی را حل نخواهد کرد.

ادبیات سست نمایندگان مجلس باعث بی‌اعتمادی مردم می‌شود

نعمت احمدی درباره ادبیات تند و بی اخلاقی برخی نمایندگان از تریبون مجلس نسبت به مسئولان نظام، گفت: انسان‌ها دارای دو شخصیت حقیقی و حقوقی هستند. اگر انسان‌ها کار خوب و بدی را انجام دهند، اثرات آن به شخصیت حقیقی آن ها برمی گردد اما اگر در شخصیت حقوقی خود به عنوان مثلا استاد دانشگاه نقدی را انجام دهند، مجموعه دانشگاهی زیر سوال می رود یا فرضا به عنوان وکیل دادگستری انتقادی داشته باشند، مجموعه وکالت زیر سوال میرود.

وی افزود: نماینده مجلس هم به عنوان شخصیت حقوقی در راس امور است و طبق اصول ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی اجازه دارد که در کلیه امور داخلی و خارجی کشور اظهار نظر کند و به تبع نمایندگی اش، حتی نمی‌توان آنها را تعقیب کرد.

وی یاداور شد: نمایندگان جایگاهی دارند و مسئولین نظام اعم از امام و رهبری همیشه در مقاطع مختلف اوصافی را در خصوص نمایندگان گفته اند و آن این است که نمایندگان در راس امور و عصاره ملت اند و در اظهار نظرها در مورد مداخله در امور باید جایگاه خود را حفظ کنند.

این حقوقدان اضافه کرد: نماینده ای که در رسانه ملی در جایگاه نمایندگی اش نسبت به هرکس و هرچیز اظهار نظر کرده و به مسئولین کشور توهین می کند، آیا اظهارنظرش نقد است یا توهین؟ دعاست یا نفرین؟

احمدی ادامه داد: در متن قانون اساسی آمده که باید گزارش مجلس از رادیو پخش شود و وقتی در زمان پخش گزارش، نماینده ای نسبت به رییس جمهور انتقاد می کند نشان می دهد که خود نماینده راهکاری ندارد.

وی افزود: یکی از وظایف قوای سه گانه، قانون نویسی است. آیا نمایندگان نمی توانند برای اصلاح امور طرحی را ارائه دهند تا جلوی برنامه‌های اشتباه رییس جمهور را بگیرد؟

احمدی گفت: اگر این ادبیات نهادینه شود که متاسفانه این اتفاق در جامعه افتاده است شانیت نمایندگی را پایین می‌آورد. استفاده از این نوع ادبیات باعث بی‌اعتمادی مردم نسبت به مجلس می شود و مردم با صندوق‌های رای باصطلاح قهر می کنند. سقف میزان آرای نمایندگانی که انتخابات در آن محل‌ها به دور دوم کشیده شده را ببینید، مشارکت ده درصدی مردم نشان دهنده دلسردی مردم از صندوق‌ها است.

وی در پایان تاکید کرد: خروجی ادبیات سست و راهکار نشان ندادن و برنامه نداشتن باعث مشارکت ده درصدی مردم در انتخابات می شود.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

مزد منطقه‌ای به منزله استثمار کارگر است

س مهر 15 , 1399
رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با بیان اینکه مزد منطقه ای به منزله استثمار کارگر در مناطق محروم است؛ گفت: دولت شعار اشتغالزایی می دهد اما این شعار همراه با نابودی زندگی کارگر است. روز گذشته رسانه‌ها خبر دادند که قرار است امروز سه شنبه جلسه‌ای در محل وزارت […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000