پارلمان قرقیزستان هم به دست معترضین افتاد

سیاسی/ بین الملل 5f7c0795857e9_2020-10-06_09-28 مردمی که به نتایج انتخابات پارلمانی قرقیزستان اعتراض دارند؛ علاوه بر مقر ریاست‌جمهوری، با ورود به ساختمان قوه مقننه، این محل را تسخیر کردند.

ناآرامی‌ها در بیشکک در اعتراض به نتایج انتخابات پارلمانی قرقیزستان که روز یکشنبه برگزار شد؛ همچنان ادامه دارد و تازه‌ترین خبرها حاکی از تسخیر ساختمان پارلمان به دست معترضین است.

در واقع، مردم معترض وارد منطقه‌ای شده‌اند که ساختمان‌های دولتی دیگر نظیر مقر ریاست‌جمهوری را نیز در خود جای داده است.

این اقدام بعد از شکستن دروازه ورودی با استفاده از کامیون اتفاق افتاد حال آنکه مقامات رسمی و امنیتی، پیش از رسیدن سیل معترضین، محل را ترک کرده بودند.

همچنین گفته می‌شود که مردم با یورش به مقر کمیته امنیت ملی، «آلماس‌بیگ آتامبایف» رئیس‌جمهور سابق را که به اتهام فساد به حبس طولانی‌مدت محکوم شده است؛ از زندان آزاد کردند.

تاکنون ۵۹۰ نفر در این اعتراض‎ها مجروح و یک نفر نیز کشته شده است.

به گزارش مهر، یورش به کاخ ریاست جمهوری و پارلمان قرقیزستان در ادامه تظاهرات روز دوشنبه در پایتخت و سایر شهرهای این کشور صورت گرفت. فعالان اپوزیسیون قرقیزستان ادعا می‌کنند که آراء انتخابات پارلمانی روز یکشنبه «به سرقت رفته است» و دولت را به خرید آرا و ارعاب متهم می‌کنند.

پیش از این، حزب «بیریمدیک» (اتحاد) قرقیزستان که در انتخابات روز یکشنبه اکثریت آرا (۲۴.۹ درصد) را به دست آورد، اعلام کرد که در صورت دریافت چراغ سبز دولت، برای شرکت در انتخابات جدید پارلمانی آماده است.

تنها ۴ حزب از ۱۶ حزب فعال در قرقیزستان- که سه تای آنها از احزاب طرفدار دولت هستند- توانستند با عبور از آستانه ۷ درصدی به انتخابات پارلمانی راه یابند. ۱۲ حزب باقیمانده که از شرکت در انتخابات پارلمانی بازمانده اند، نتایج این انتخابات را رد کرده و از مردم خواستند تا در اعتراض به نتایج، به خیابان‌ها بیایند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

امروز؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده تابستان

س مهر 15 , 1399
طبق اعلام مسئولان سازمان مالیاتی مؤدیان مالیاتی تا پایان امروز برای ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده تابستان امسال فرصت دارند. مالیات بر ارزش افزوده بر قیمت تمام شده محصولات و خدمات وضع می‌شود که در نهایت این نوع مالیات از مصرف کنندگان دریافت می‌شود و نرخ آن همچنان ۹ درصد […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000