پیشنهاد خواهرخواندگی تهران و داکا

5f7b196ec0ca7_5f7b196ec0caa

پیش از ظهر امروز شهرداران تهران و داکا، پایتخت بنگلادش در یک دیدار مجازی با هم گفت وگو کردند .

پیروز حناچی شهردار تهران در دیدار مجازی با شهردار داکا (پایتخت بنگلادش) گفت: داکا یکی از کلانشهرهای بزرگ جهان است و مانند تهران از مشکلاتی مانند آلودگی ترافیک و معضلات فرهنگی رنج می برد. تقریباً همه شهرهای بزرگ مشکلاتی شبیه هم دارند که ناشی از تمرکز جمعیت در یک نقطه کوچک است و این نشان می دهد که دولت ها باید به کلانشهرها برای حل مشکلاتشان کمک کنند.

حناچی در ادامه گفت: تا پیش از بحران کرونا کلانشهرها با توسعه پایدار، اقتصاد پویا و گردشگری می توانستند درآمدزایی کنند، اما کرونا بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی کلانشهرها را با مشکل مواجه کرد. البته این ویروس یک پیام روشن داشت و آن هم اینکه سرنوشت جامعه بشری به هم وابسته است و با مرزهای قراردادی نمی توان در برابر یک پاندمی مانند کرونا مقاومت کرد.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در تهران در شرایط حاد کرونایی قرار داریم و در حال عبور از موج سوم کرونا هستیم . مسئولان می کوشند که آن را کنترل کنند اما ایران علاوه بر مقابله با بحران کرونا با تحریم های ظالمانه آمریکا هم روبرو است که باعث شده در فروش تولیدات داخلی و واردات دارو و اقلام ضروری با مشکل مواجه شود و این تاسف آور است که در شرایط پاندمی کرونا هنوز برخی قدرت ها به دنبال جنگ و تحریم هستند. هرچند که مردم ما آموخته اند مشکلات خود را با تدبیر حل کنند.

تهران و داکا خواهرخوانده شوند

در این دیدار عتیق الاسلام شهردار داکا (پایتخت بنگلادش) نیز با توصیف جمعیت بالای شهر داکا گفت: داکا جمعیتی بالغ بر ۱۲ میلیون نفر دارد و ۴۹ هزار نفر در هر کیلومتر مربع زندگی می کنند ما همواره روابط دوستانه‌ای با ایران داشته ایم و علاقه داریم که روابطمان را با تهران بیشتر کنیم و از تجربیات شما در مقابله با اعتیاد جوانان و معضلات حاشیه های شهر استفاده کنیم

بنا براعلام شهر، وی همچنین با بیان اینکه داکا مانند تهران در شرایط کرونایی قرار دارد و تلاش می کند که سلامت شهروندانش را حفظ کند، گفت: خواستار عقد تفاهم نامه خواهرخواندگی تهران و دکا هستیم.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

تظاهرات سودانی‌ها علیه توافق صلح جوبا

د مهر 14 , 1399
سیاسی/ بین الملل سودانی‌های معترض به توافقنامه صلح جوبا که میان دولت این کشور و گروه‌های مسلح منعقد شده است، بندر پورت سودان جنوبی را بستند. سودانی‌ها در اعتراض به امضای توافقنامه روند شرق در جوبا بندر پورت سودان جنوبی را بستند. در همین راستا، عبود الشربینی، رئیس سازمان بنادر […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000