تظاهرات سودانی‌ها علیه توافق صلح جوبا

سیاسی/ بین الملل 5f7af7726d352_2020-10-05_14-07 سودانی‌های معترض به توافقنامه صلح جوبا که میان دولت این کشور و گروه‌های مسلح منعقد شده است، بندر پورت سودان جنوبی را بستند.

سودانی‌ها در اعتراض به امضای توافقنامه روند شرق در جوبا بندر پورت سودان جنوبی را بستند.

در همین راستا، عبود الشربینی، رئیس سازمان بنادر دریایی سودان گفت: به منظور مخالفت با روند شرق در توافق صلح جوبا ورودی‌های ۱۶، ۱۷ و ۱۸ بندر پورت سودان جنوبی را به طور کامل بسته‌ایم.

وی افزود: روند شرق به نمایندگی از مردم شرق سودان نیست و ما با وابستگی به دستور کار خارجی مخالفیم.

الشربینی همچنین تأکید کرد که آنها تا زمان برآورده شدن خواسته‌هایشان مبنی بر لغو روند شرق در توافقنامه و عدم وابستگی به طرح‌های خارجی، به تظاهرات ادامه خواهند داد.

وی در ادامه تصریح کرد: روند شرق به نمایندگی از ما نیست؛ چراکه مورد حمایت خارج است. تمامی طرح‌های خارجی بنادر سودان را هدف گرفته‌اند و ما اجازه تحقق این هدف را نخواهیم داد.

آوریل گذشته منابع رسانه‌ای از فروش بندر پورت سودان به امارات توسط محمد حمدان دقلو، معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان پرده برداشته بودند.

نمایندگان دولت سودان و چند گروه مخالف اصلی شنبه توافقنامه نهایی صلح را در جوبا امضا کردند.

میانجی‌گری مذاکرات صلح سودان در جوبا بر پنج روند متمرکز است: روند منطقه دارفور (غرب)، روند دو استان کردفان جنوبی (جنوب) و النیل الازرق (جنوب شرقی)، روند شرق سودان، روند شمال سودان و روند مرکز سودان.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

محمدرضا شجریان از دیشب در کما به سر می‌برد/ وضعیت استاد کاملاً خطرناک است

د مهر 14 , 1399
عضو تیم پزشکی بررسی وضعیت محمدرضا شجریان گفت: میزان هوشیاری استاد به عدد ۵ رسیده است و در حال حاضر در کما به سر می‌برد. مهرداد بهلولی گفت: استاد شجریان شب گذشته با وضعیت بسیار بد و با کاهش فشار خون و عفونت شدید در ناحیه بدن و کیسه صفرا […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000