یک عامل ضعیف‌کننده سیستم ایمنی در برابر کرونا

5f78a70c3dbc5_2020-10-03_20-00

در دوره همه‌گیری کرونا باید خود را گرم نگه داشته و در معرض سرما قرار نداد چون سرما می‌تواند سیستم ایمنی انسان را مختل کرده و باعث رخنه ویروس کرونا به بدن شود.

"ناتالیا پشنیچنایا" معاون امور کلینیکی و تحلیلی مرکز مطالعات اپیدمیولوژیک سازمان نظارت بهداشتی روسیه ضمن تاکید بر این مطلب گفت: وظیفه ما در حال حاضر رعایت کلیه اقدامات پیشگیرانه و توصیه شده توسط سازمان‌های بهداشتی است و ضرورت دارد که ماسک زدن، نظافت دست‌ها و فاصله اجتماعی رعایت شود و همچنین سعی شود که بدن بیش از حد در معرض سرما قرار نگرفته و سرد نشود.

ناتالیا پشنیچنایا تاکید کرد: هر گونه پیش‌بینی درباره افزایش یا کاهش تعداد موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا گمانه‌زنی است زیرا این، ویروس جدیدی است که هنوز به طور کامل مطالعه نشده است.

سازمان جهانی بهداشت روز ۱۱ ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را همه‌گیر اعلام کرد.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) در شهر "ووهان" چین شیوع پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما مدتی بعد کارشناسان سلامت به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن یک ویروس جدید از نوع کروناویروس‌هاست. اکنون با گذشت چندین ماه، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته هرچند این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده و از مردم خواسته شده که برای جلوگیری از گسترش شیوع این بیماری از ماسک بهداشتی و دستکش استفاده کرده و با حفظ فاصله خود از دیگران، بیشتر از ۱.۵ تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

بنابر گزارش اسپوتنیک، دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود ۱۴ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلودرد، سرفه، درد عضلات، آبریزش بینی و سردرد است و برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. با این حال آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که ویروس در بدن فرد عامل بروز ذات‌الریه شود که در این صورت بیماری شدت یافته و حتی ممکن است به مرگ بیمار منجر شود.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹

ی مهر 13 , 1399
برد شیرین تیم پرسپولیس در برابر عربستان، اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا و سرنوشت انتخابات آتی آمریکا با بیمارشدن ترامپ و… از تیترهای مطبوعات امروز هستند. badoorbin.comakhbarazad.comمنبع : خبرفوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000