به جای افزایش مالیات، هزینه‌ها را کاهش دهید

5f784cc60283a_5f784cc60283d یک تحلیلگر اقتصادی معتقد است که در شرایط رکود اقتصاد و تاثیرات کرونا بر آن، افزایش مالیات‌ها توصیه نمی‌شود بلکه به جای آن کاهش هزینه‌های دولت باید در اولویت قرار گیرد.

رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه درباره جزئیات تغییر در بودجه سال آینده اعلام کرد: بخش‌های تولیدی کشور بیش از سایر کشورها مالیات پرداخت می‌کنند که به همین منظور برای حمایت از شعار سال مبنی بر جهش تولید در طرح احکام بودجه سال ۱۴۰۰ پیشنهاد داده شده تا ۵ درصد از مالیات بخش تولیدی و خدماتی کسر و در مقابل ۱ درصد به مالیات برارزش افزوده اضافه شود زیرا، مالیات برارزش افزوده بر میزان مصرف دریافت می‌شود.

در این زمینه، لطفعلی بخشی، کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دولت چاره‌ای غیر از افزایش نرخ مالیات‌ها ندارد، اظهار کرد: اما نکته مهم در این زمینه این است که دولت نمی‌تواند تنها با افزایش مالیات‌ها نیازهای خود را رفع کند بلکه باید هزینه‌های خود را هم کاهش دهد. با توجه به رکودی که در اقتصاد کشور وجود دارد و برخی از کسب‌وکارها در پی شیوع ویروس کرونا متضرر شده‌اند، افزایش مالیات‌ها توصیه نمی‌شود.

وی در پایان با تاکید براینکه دولت باید بر کاهش و صرفه‌جویی در هزینه‌ها تمرکز کند، گفت: افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده بر مصرف کننده نهایی منتقل می‌شود و به تولید فشار چندانی وارد نخواهد کرد بنابراین، اگر دولت در زمینه کاهش هزینه‌ها برنامه‌ریزی و تلاش کند، گرفتاری‌ها و مشکلات اقتصادی هم کمتر می‌شود.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

گلایه مریم امیرجلالی از تبعیض و تفاوت پوشش بازیگران/ ویدئو

ش مهر 12 , 1399
بازیگر سریال چاردیواری از تفاوت‌هایی که تهیه کننده ها برای نقش و حجاب بازیگران قائل می‌شوند انتقاد کرد. مریم امیرجلالی در گفت‌وگویی نسبت به آرایش بازیگران واکنش نشان داد و گفت: یکسری بازیگران لباس ها و آرایش‌های خاص در هنگام بازی دارند و من به یاد دارم وقتی من موهایم […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000