هیچ گره ترافیکی با تردد دوچرخه ها ایجاد نمی شود

5f7750a25049c_2020-10-02_19-39

رئیس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران، از درخواست شهروندان حاضر در همایش گردشگری پاک برای فراهم‌سازی زیرساخت‌های تردد با دوچرخه در پایتخت خبر داد.

حجت نظری در مراسم گردشگری پاک که در آستانه هفته تهران و روز جهانی گردشگری به وسیله دوچرخه و اتوبوس برقی در مرکز پایتخت برگزار شد، گفت: امروز بیش از ۳۰۰ تن از شهروندان تهرانی و فعالان سازمان های مردم نهاد شهر تهران مسیر گردشگری پاک را با دوچرخه، اسکوتر و اتوبوس برقی طی کردند. این رویداد یک رویداد با چندهدف خاص بود که در یک مسیر گردشگری، تفریحی و ورزشی وبا توجه به محیط زیست اجرا شد.

وی ادامه داد: این برنامه گردشگری از ساختمان تاریخی افشار که محل ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران بود آغاز شد. خانه افشار از بناهای ثبت ملی شده متعلق به دوره قاجار است. در ادامه با بازدید از ساختمان تاریخی دانشگاه خوارزمی که ثبت ملی شده و جزو آثار فاخر معماری کشور است، دوچرخه سواران به کلیسای تاریخی ارتدکس یونانی رفتند. این کلیسا یکی از بناهای واجد ارزش شهر تهران است که به واتیکان کوچک مشهور است.

نظری با بیان اینکه در ادامه این مسیر به ورزشگاه شهید شیرودی یا همان امجدیه سابق که اولین ورزشگاه تهران است، رفتیم، گفت: حضور در فضای ورزشگاه شیرودی برای بسیاری از زنان دارای جذابیت بود، یکی از نکاتی که هنگام بازدید از ورزشگاه شیرودی مطرح شده، درخواست برای فراهم شدن شرایط حضور زنان در ورزشگاه ها بود که معتقدم درخواست به جایی است و امیدوارم با پایان همه‌گیری و بازگشت تماشاگران به ورزشگاه ها، زنان هم امکان حضور در ورزشگاه و سکوهای مخصوص را داشته باشند.

رئیس کمیته مشارکت‌های شورای شهر تهران ادامه داد: در ادامه مسیر از خانه ملک الشعرای بهار و موزه خوشنویسی بازدید شد. متاسفانه خانه ملک الشعرای بهار در اختیارنهادی بود که رایزنی های ما برای بازید از آن با مخالفت روبه روشد. نقطه آخر این مسیر گردشگری موزه خوشنویسی از دیگر بناهای ثبت ملی شده پایتخت بود. تمام این بازدیدها با حضور راوی و راهنمای گردشگری همراه بود.

نظری ادامه داد: در پایان این بازدید که تمام مسیر آن با دوچرخه و اتوبوس برقی طی شد بیش از ۳۰۰ نفر از شهروندان و فعالان سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران که در این همایش حضور داشتند، درخواست خود از شهردار تهران برای مناسب سازی معابر پایتخت و تامین زیرساخت‌های برای تردد دوچرخه را مطرح کردند که این درخواست به زودی به شهردار تهران تحویل داده خواهد شد. من هم به عنوان رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران تاکید کردم که این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

وی با بیان اینکه امیدوارم قرق شهر با دوچرخه به ویژه در ساعات کم ترافیک و روزهای تعطیل ادامه داشته باشد، گفت: چنین اقداماتی از جمله مصادیق تحقق شهر شاد و ارتقا نشاط اجتماعی است و تجربه امروز نشان داد که هیچ گره ترافیکی خاصی نیز با تردد دوچرخه ها در شهر ایجاد نخواهد شد.

نظری در پایان با بیان اینکه تمام پروتکل‌های بهداشتی مربوط به در این برنامه رعایت و اقدامات در فضای باز انجام شد، از همکاری معاونت حمل و نقل شهرداری تهران، مجموعه برج میلاد، شهرداری منطقه هفت، پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و سازمان اورژانس تهران و شهروندان و سمن های حاضر در این رویداد قدردانی کرد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

گلایه یک امام جمعه از کشف حجاب در پارک ها /باید فضای جامعه برای این عده ناامن شود

ج مهر 11 , 1399
سیاسی/ سیاست داخلی امام جمعه اصفهان گفت: باید فضای جامعه را برای این عده که تعداد آنها هم کم است ناامن کرد و نباید اجازه داد به راحتی در خیابان ها و پارک ها هنجارشکنی کنند. حجت الاسلام والمسلمین سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار جانشین معاونت اطلاعات و امنیت ستاد کل […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000