عربستان در وقت مناسب روابط با اسرائیل را عادی‌سازی می‌کند

سیاسی/ بین الملل 5f61bb7741b2f_5f61bb7741b32 رییس جمهوری آمریکا گفت که عربستان «در وقت مناسب» روابطش را با اسرائیل عادی‌سازی خواهد کرد.

ترامپ سه‌شنبه به وقت محلی آمریکا در پاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا عربستان نیز همچون امارات و بحرین روابطش را با رژیم صهیونیستی عادی خواهد کرد؟ گفت که با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی صحبت کرده و این مساله «در زمان مناسب» انجام خواهد شد.

ترامپ همچنین اظهار داشت که «فکر می‌کنم، ۷ یا ۸ یا ۹» کشور دیگر نیز روابطشان را با رژیم صهیونیستی عادی‌سازی خواهند کرد.»

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی سه‌شنبه شب در واشنگتن در مراسمی در کاخ سفید به صورت رسمی امضا شد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، « عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات متحده عربی و «عبداللطیف الزیانی» وزیر خارجه بحرین برای امضای قرارداد سازش به کاخ سفید رفتند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و منامه و تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی در روزهای اخیر میان دو طرف انجام شد که واکنش شدید برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشت.

همچنین ائتلافی متشکل از حدود ۵۰ گروه آمریکایی سه‌شنبه در اعتراض به توافق عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی مقابل کاخ سفید تظاهرات کردند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

۹۰ درصد رشد اجتماعی کودکان تا قبل از سن مدرسه شکل می گیرد

چ شهریور 26 , 1399
مدیر گروه آموزشی پیش از دبستان دانشگاه علوم بهزیستی، گفت: ۹۰ درصد رشد مغزی، اجتماعی و عاطفی کودکان در سنین بدو تولد تا پایان ۶ سالگی است. به گزارش خبرگزاری مهر، منصوره کریم زاده مدیر گروه آموزشی رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، با […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000