مواجه با خاورمیانه‌ای جدید هستیم

سیاسی/ بین الملل 5f61b0975ad3e_5f61b0975ad41 مشاور ارشد وزیر خارجه آمریکا در سخنانی گفت که به دلیل امضای توافقنامه عادی سازی روابط میان رزیم صهیونیستی با امارات و بحرین دنیا با "خاورمیانه‌ای جدید" مواجه است.

برایان هوک نماینده پیشین این کشور در امور ایران در گفت‌وگو با شبکه اسکای نیوز عربی با اشاره به امضای توافقنامه عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین، اظهار کرد: به دنبال امضای توافقنامه صلح میان امارات و بحرین با اسرائیل، ما اکنون در مقابل "خاورمیانه‌ای جدید" قرار داریم.

هوک مدعی شد: "رویکرد جدید اتخاذ شده توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مناسب، موفق و واقع بینانه است!"

وی افزود:" باید به جای مقابله با دشمنان در کنار دوستان ایستاد و این اشتباه دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا بود."

هوک درباره کشورهایی که قصد ملحق شدن به توافق عادی سازی روابط با اسرائیل را دارند نیز تصریح کرد: اگر به خاورمیانه نگاه کنیم یک" خاورمیانه جدید" را می‌بینیم و ترامپ اطمینان دارد که کشورهای دیگری نیز به تصمیم "شجاعانه" امارات و بحرین ملحق خواهند شد.

وی ادامه داد: ما با این کشورها کار کردیم تا به مرحله نهایی توافق برسیم، بعداً این را خواهیم دید، زیرا اکنون نمی‌توانم نام هیچ کشوری را فاش کنم.

این مقام آمریکایی در ادامه تأکید کرد: تلاش برای ایجاد چنین روابطی بسیار ما را خشنود می‌کند و ما کشورهای دیگر را به ملحق شدن به این توافقات دعوت می‌کنیم.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

زمزمه کاندیداتوری کدخدایی برای ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰

چ شهریور 26 , 1399
سیاسی/ انتخابات خبرهای غیر رسمی حاکی از آن است سخنگوی شورای نگهبان این روزها در حال بررسی کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ است. شنیده ها حاکی از آن است که برخی شخصیت های سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا از عباسعلی کدخدایی خواسته اند برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000