توافق‌های صلح اعراب و اسرائیل را لغو کن!

سیاسی/ بین الملل 5fb912ac374d3_2020-11-21_16-44 دموکرات عضو کنگره آمریکا برای تیم انتقال بایدن یکسری توصیه‌های سیاست خارجی ارسال کرده و در آنها از وی خواسته تا توافق‌های اخیر صلح بین کشورهای عربی و اسرائیل را که در دوران ترامپ به دست آمده، لغو کند.

ایلهان عمر در این توصیه‌ها از جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا خواسته تا توافق‌های صلح و به رسمیت شناخته شدن رژیم صهیونیستی را که با امارات، بحرین و سودان بسته شده، لغو کند.

این قانونگذار دموکرات همچنین رئیس جمهوری آمریکا را به پنهان کردن توافق‌ها سلاح در لوای توافق‌های صلح متهم کرده و گفته است: ترامپ اخیر توافق‌های به اصطلاح صلحی را بین امارات، بحرین، سودان و اسرائیل امضا کرده است. می‌دانید مشکل کجاست؟ آنها اصلا توافق صلح نیستند. آنها فروش سلاح به نقض کنندگان حقوق بشر، قدرت بخشیدن کشورهای حوزه خلیج فارس وافزایش خطر جنگ با ایران هستند.

وی با اعلام اینکه قطعنامه‌هایی را به مجلس نمایندگان داده تا از فروش این تسلیحات جلوگیری شود، ادامه داد: ترامپ پیشنهاد فروش ۲۳ میلیارد دلاری سلاح به امارات را مطرح کرده که دولتش اذعان داشته با این توافق در ارتباط است.

ایلهان عمر با بیان اینکه توافق‌های دیپلماتیک فقط "اشغال سرزمین‌های فلسطین توسط اسرائیل را" عادی کرده، ابراز تاسف کرد و گفت، آنها صلح واقعی برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها را بعید کرده‌اند.

وی ادامه داد، جو بایدن اکنون فرصت مغتنمی دارد تا سیاست خارجی ترامپ را معکوس کند و ایالات متحده را در یک فاصله مساوی از" دیکتاتورهای خاورمیانه چه عربستان سعودی یا دولت دست نشانده سعودی‌ها در یمن سعودی یا حتی امارات قرار دهد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ترامپ درصدد مداخله در نتایج انتخابات است

ش آبا 30 , 1399
سیاسی/ بین الملل دموکرات عضو کنگره آمریکا برای تیم انتقال بایدن یکسری توصیه‌های سیاست خارجی ارسال کرده و در آنها از وی خواسته تا توافق‌های اخیر صلح بین کشورهای عربی و اسرائیل را که در دوران ترامپ به دست آمده، لغو کند. ایلهان عمر در این توصیه‌ها از جو بایدن، […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000