طرح مصر برای برگزاری نشست با حضور ایران و آمریکا

در این نشست قرار است دشواری‌های سیاسی که موجب شکست کامل حکومت لبنان در اداره این کشور شده از جمله موارد ابهام‌آمیز در توافق طائف بررسی شود.

طرح مصر برای برگزاری نشست با حضور ایران و آمریکا کد خبر: 605376 | ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ ۱۶:۱۸:۱۹ اعتمادآنلاین |

پایگاه خبری «عربی پست» خبر داد که مصر در پی میزبانی نشستی با حضور امریکا، فرانسه، عربستان، قطر و ایران برای کمک به پایان بحران سیاسی در لبنان است.

بر اساس گزارش میدل ایست نیوز، کشورهای پنج‌گانه نشست پاریس به صورت دوره‌ای جلساتی با محوریت پرونده لبنان برگزار می‌کنند، اما مصر می‌کوشد که برای اولین بار ایران را هم به این نشست دعوت کند.

این گزارش افزوده که قاهره مدت‌هاست از عناصر تأثیرگذار در پرونده لبنان به شمار می‌آید و اخیرا تلاش‌های خود را در این باره افزایش داده است.

در این نشست قرار است دشواری‌های سیاسی که موجب شکست کامل حکومت لبنان در اداره این کشور شده از جمله موارد ابهام‌آمیز در توافق طائف بررسی شود. همچنین در این نشست قرار است کمک‌های عربی و بین‌المللی به لبنان در برابر پایبندی این کشور به حداقلی از اصلاحات اقتصادی و مالی و اداری تقویت شود. این در حالی است که روز گذشته بیروت میزبان «محمد عبدالعزیز الخلیفی» وزیر مشاور در امور خارجی قطر بود.

در حالی که قطر اخیرا نقش خود را در لبنان افزایش داده، یک مقام آگاه به «عربی پست» گفت که الخلیفی هیچ طرحی جدا از طرح توافقی کشورهای پنج‌گانه نشست پاریس (امریکا، عربستان، قطر، مصر و فرانسه) ندارد. به گفته این مقام، الخلیفی به مقامات لبنانی تأکید کرده که قطر و عربستان به صورت هم‌افزا در پرونده لبنان همکاری می‌کنند تا نقشه راه خروج لبنان از بحران را بررسی کنند.

admin3

پست بعدی

درخشش هنرمندان موسیقی ایران در جهان

س آوریل 4 , 2023
با اعلام نتایج جوایز جهانی موسیقی «Global Music Awards» هنرمندان ایرانی توانستند مدال‎‌های نقره و برنز این رویداد جهانی موسیقایی را از آن خود کنند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدرضا اژدری، بهداد بابایی، احمد چگینی و امیررضا اجاقی توانسته‌اند در جایزه مسابقات جهانی موسیقی موفق به کسب جایزه در دو […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000