زلزله در ترکیه و سوریه؛ زنگ خطر شیوع بیماری‌های مسری

زلزله در ترکیه و سوریه؛ زنگ خطر شیوع بیماری‌های مسری

ایسنا نوشت: ده‌ها هزار کشته، هزاران مفقودالاثر، سرمای شدید و آواربرداری کُند؛ اکثر مردم به آب سالم یا سرویس بهداشتیدسترسی ندارند و پزشکان نسبت به شیوع بیماری‌های واگیر هشدار می‌دهند.

به نقل از دویچه‌وله، بیش از یک هفته از زلزله مهیب سوریه و ترکیه می‌گذرد و عدم دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم، ناقوس بیماری‌های واگیر را به صدا در آورده است.

زلزله در ترکیه و سوریه؛ زنگ خطر شیوع بیماری‌های مسری

سازمان‌های امدادرسانی ابراز نگرانی کرده‌اند که باقی ماندن هزاران جسد در زیر آوارها، آب‌های زیرزمینی را آلوده کند.

وسعت مناطق آسیب دیده به اندازه‌ای است که امکان فراهم کردن زیرساخت‌های لازم بهداشتی فراهم نیست و سرمای زیر صفر هم مزیدبر علت شده است. در بسیاری نقاط، زلزله زدگان به توالت دسترسی ندارند.

طبق اعلام سازمان ملل، حدود یک میلیون نفر نیاز فوری به غذای گرم دارند. شماری از پزشکان نهادهای بین‌المللی مستقر در مناطقآسیب دیده گفته‌اند، شرایط موجود آنها را یاد زلزله هاییتی در سال ۲۰۱۰ می‌اندازد.

۲۷۱ ۲۳۳

پست بعدی

چین با این ماشین دنبال فتح بازار اروپاست / عکس

چ فوریه 15 , 2023
چینی‌ها در حال پیشرفت هستند و این پیش‌روی را نمی‌توان نادیده گرفت. یکی از مصادیق این پیشرفت،ورود به بازارهای بزرگ بین المللی است. امیرمسعود عابدینی: شرکت چری چین قصد دارد نسخه‌ی برقی اومودا ۵ را سال ۲۰۲۴ در بریتانیا عرضه کند. چری اومودا ۵ که در ایران با نام فونیکس […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000