روایتی از فساد مالی در «بهارستان» / نماینده مجلس: ۱۳ نماینده سابق مجلس به دلیل دریافت زمین از وزیر در الهیه تهران، ردصلاحیت شدند

روایتی از فساد مالی در «بهارستان» / نماینده مجلس:  ۱۳ نماینده سابق مجلس به دلیل دریافت زمین   از وزیر در الهیه تهران، ردصلاحیت شدند

مهر نوشت: ابوترابی گفت: نماینده مجلس دهم ۲۸۷ متر خانه در الهیه تهران با بازپرداخت اقساط ۵ ساله از وزیر راه و شهرسازی گرفت تا برای استیضاح نشدن وزیر رأی جلب کند. گزارش این موضوع را در قالب نامه‌ای هم به دادستان کل کشور دادیم، اما اتفاقی رخ نداده است.

ابوالفضل ابوترابی در جلسه علنی ۲۲ آذر ماه مجلس شورای اسلامی در تشریح سوال خود از وزیر دادگستری، بیان کرد: در قانون اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال تأکید شده که در مبارزه با فساد باید جدی عمل شود، اما پس از گذشت ۳ سال صدای خیلی‌ها بلند نشد چرا که قوه قضائیه با وجود اینکه اقدامات خوبی انجام داد و ما خلأ قانون را در سال ۱۳۹۸ برطرف کردیم، اموال مدنظر به بیت‌المال بازنگشت.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس با بیان اینکه ما در قانون سال ۱۳۹۸ برای اولین بار رانت را تعریف کردیم، متذکر شد: در این قانون برای کسانی که با رانت برای خود و اقوام خود ثروت‌اندوزی کردند، مجازات در نظر گرفته شده است البته نه به صورت کیفری بلکه به صورت حقوقی که این قانون خوب می‌توانست اموال بسیاری را به بیت‌المال بازگرداند و پیش‌بینی ما این بود که از بین ۳ میلیون و ۵۰۰ کارمند دولت، ۵۰۰ مسئول مشمول این قانون شوند که می‌توانست مبالغ خوبی را به خزانه کشور بازگرداند.

وی اظهار داشت: مهم رضایت مردم است و نباید بگوییم معاندین و مخالفین در داخل و خارج کشور چه می‌گویند. بیایید از خودمان شروع کنیم، حتی از من و دفترم شروع کنید، اما حتماً این کار را شروع کنید. مهم این است که در این زمینه اراده به خرج دهید.

ابوترابی گفت: نماینده مجلس دهم ۲۸۷ متر خانه در الهیه تهران با بازپرداخت اقساط ۵ ساله از وزیر راه و شهرسازی گرفت تا برای استیضاح نشدن وزیر رأی جلب کند. گزارش این موضوع را در قالب نامه‌ای هم به دادستان کل کشور دادیم، اما اتفاقی رخ نداده است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی درباره دریافت زمین در منطقه الهیه تهران توسط ۱۳ تن از نمایندگان دوره قبل مجلس، گفت: این نمایندگان مربوط به دوره دهم مجلس بودند که همگی ردصلاحیت شدند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۱

admin

پست بعدی

سه سناریو برای افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان/ حقوق‌ها چه تغییری می‌کند؟

س دسامبر 13 , 2022
در رابطه با میزان افزایش حقوق سال آینده، از رقمی در حدود ۲۰ درصد صحبت می‌شود؛ آن با شرطی که به تازگی رییس‌جمهور گذاشته است؛ این‌که افزایش حقوق و پرداخت حقوق کارکنان دولت از سال آینده براساس بهره‌وری و میزان کارکرد آن‌ها صورت گیرد. مریم فکری: هر چه روزها به […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000