حکم اعدام برای قاچاقچی سریال «بازی مرکب» به کره شمالی

حکم اعدام برای قاچاقچی سریال «بازی مرکب» به کره شمالی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: شخصی که سریال «بازی مرکب» را به کره شمالی قاچاق کرده بود، به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری Radio Free Asia (RFA)، مردی که نسخه‌هایی از سریال پرفروش نتفلیکس «بازی مرکب» (Squid Game) را به کره شمالی قاچاق کرده بود، در حال پخش این برنامه به دانش‌آموزان یک دبیرستان، دستگیر و توسط مقامات، به اعدام محکوم شد.

خبرگزاری مستقل RFA که مقر آن در ایالات متحده است، گزارش داد که این سریال از چین بر روی درایوهای فلش USB قاچاق شده است و قاچاقچی با جوخه تیرباران، اعدام خواهد شد.

بنا به این گزارش، دانش‌آموزی هم که این درایو را خریداری کرده بود، به حبس ابد محکوم شد. شش نفر دیگر هم که این سریال را تماشا کردند، به پنج سال کار سخت محکوم شدند و معلم‌ها و مدیران مدرسه هم اخراج شده و به کار در معادن دورافتاده تبعید شدند.

در دسامبر ۲۰۲۰، کره شمالی، قانون «حذف تفکر و فرهنگ ارتجاعی» را تصویب کرد که ورود و انتشار مطالب فرهنگی مانند فیلم، نمایشنامه، موسیقی و کتاب را در این کشور ممنوع می‌کند.

بر اساس گزارش‌های گسترده، در آوریل امسال مردی به دلیل فروش درایوها و سی‌دی‌های حاوی مطالب کره جنوبی، در ملاء عام اعدام شد.

سایت تبلیغاتی کره شمالی Arirang Meari، سریال «بازی مرکب» را به عنوان «واقعیت غم‌انگیز جامعه وحشی کره جنوبی»، به نقد کشیده بود.

۵۷۵۷

admin

پست بعدی

«فیلترینگ تلگرام» در خدمت «ولنگاری» فضای مجازی

پ آذر 4 , 1400
از نظر یک انسان ساده‌اندیش، هر فرد مخالف فیلترینگ تلگرام، نه فقط نسبت به ترویج مفاسد اخلاقی بی‏‏‏‌قید است، بلکه غافل از تهدیدات امنیتی و توطئه‏‌های دشمن و نیز بی‌اعتنا به تولیدات داخلی است. اما حقیقت این است که به دلایلی که خواهد آمد مسدودسازی تلگرام برخلاف نظر و قصد […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000