انصاری: امکان حضور افراد نان به نرخ روز خور در جریان اصلاح طلبی مهیا است

انصاری: امکان حضور افراد نان به نرخ روز خور در جریان اصلاح طلبی مهیا است

برنا نوشت: یک چهره سیاسی اصلاح طلب گفت: در جریان اصلاح طلبی متاسفانه امکان حضور افراد فرصت طلب و نان به نرخ روز خور مهیا است و در جریان حاکم هم البته این نقد وجود دارد چراکه امروز خیلی ها شعار انقلابی گری و دفاع از جنگ و مخاصمه سر می دهند اما بسیاری از آنها سنشان به دوره دفاع مقدس و ایثارگری که مردم و نیروهای سیاسی در جهت تحقق نظام انجام دادند، نمی رسد.

غلامرضا انصاری، فعال سیاسی اصلاح طلب، در رابطه با افول احزاب سیاسی طی سالهای گذشته گفت: اصلاح طلبی اصیل یک جریان ریشه دار، مستمر و دائمی است که از زمان مشروطیت انقلاب شروع شده و تا زمانی که حیات اجتماعی در بستر سیاسی در کشور مهیا باشد اصلاحات زنده، پویا و در حال حرکت و رو به جلو خواهد بود.

او افزود: یک جریان زنده و پویا و رو به جلو، ضروری است که متناسب با شرایط زمان و مکان، استراتژی ها و عملکرد خودش را مورد نقد و ارزیابی قرار بدهد و استراتژی آینده خود را متناسب با داده های علمی و تخصصی و شرایط روز جامعه به روز کند. قطعا اگر شرایط سیاسی باز و امکان مشارکت عمومی در بستر سیاسی مهیا باشد جریان اصلاح طلب می تواند به عنوان یک جریان کاملا پویا و توانمند در جهت حل مشکلات جامعه گام بردارد.

انصاری تاکید کرد: در جریان اصلاح طلبی متاسفانه امکان حضور افراد فرصت طلب و نان به نرخ روز خور مهیا است

او ادامه داد: زمانی ما می توانیم فضای عمومی را پالایش کنیم که از فساد و از اختلاس و ارتشاء و سوء استفاده بتوان صحبت کرد و امکان نقد منصفانه در عرصه سیاسی و اجتماعی مهیا باشد. مطبوعات و رسانه ها و اصحاب قلم آزادی لازم را داشته باشند و شمشیر کجی باشند در مقابل کجی های جامعه و آن موقع طبیعی است که امکان حضور و رشد عناصر فرصت طلب در فضای سیاسی از بین خواهد رفت و جامعه روز به روز به سمت سعادت و کامیابی گام خواهد برداشت. در شرایط کنترل نظامی و برخورد قهری به هر میزانی که ما شعار بیشتر بدهیم و برخوردهای اجرایی را بیشتر کنیم راه های فرار از قانون و شیوه های جدید فرصت طلبی و سوء استفاده و راهکارهای جدید راه خودشان را پیدا خواهند کرد و روز بروز بر حجم فساد و حجم ناکارآمدی ها و فرصت طلبی ها افزوده خواهد شد.

انصاری در پایان گفت: قدرت اصلی مال مردم است این قدرت را باید به مردم، مطبوعات و اصحاب قلم بدهیم که قاطعانه و شجاعانه نقد کنند و برای جامعه ای که نقد آزاد باشد، امکان رشد انگل ها در جامعه به حداقل می رسد.

23215

admin

پست بعدی

خط قرمز زوج آموزگار نیکوکار/ کمک کردن همیشه مالی نیست

ی شهریور 28 , 1400
«ماه در می‌زند» در تازه‌ترین برنامه خود میزبان روایت نیکوکارانی بود که ارزشمندترین دارایی خود را می‌بخشند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برنامه تلویزیونی «ماه در می‌زند» ویژه‌برنامه محرم و صفر که به طراحی و کارگردانی مریم نوابی‌نژاد روی آنتن شبکه دو می‌رود شنبه‌شب میزبان مریم پرپنچی و همسرش و مهرانگیز […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000