ماندگاری هوای سرد در کشور

5fcf277e1b31b_2020-12-08_10-43

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ماندگاری هوای سرد در کشور خبر داد و گفت: بارش‌ها در کشور کماکان ادامه دارد و طی روز پنجشنبه (۲۰ آذر) در تهران بارش برف خواهیم داشت.

صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی امروز (۱۸ آذر) در برخی مناطق سواحل دریای خزر، شمال شرق، هرمزگان، دریای عمان، شرق تنگه هرمز، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فردا (۱۹ آذر) در برخی مناطق شمال غرب، غرب دریای خزر و شمال شرق بارش رخ می‌دهد، گفت: طی روز پنجشنبه‌ (۲۰ آذر) در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و در برخی مناطق استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف خواهیم داشت.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روزهای جمعه و شنبه (۲۱ و ۲۲ آذر) در برخی مناطق سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراکنده و در ارتفاعات مناطق سردسیر بارش برف دور از انتظار نیست.

ضیاییان با بیان اینکه از امروز تا آخر هفته در شرق و جنوب شرق کشور کاهش دما حدود پنج تا ۱۰ درجه سانتیگراد رخ می‌دهد، گفت: در سایر نقاط کشور نیز ماندگاری هوای سرد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی امروز (۱۸ آذر) خلیج فارس و تنگه هرمز و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۹ و ۲۰ آذر) شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۹ آذر) کمی ابری، در بعضی ساعات همراه با غبار محلی و به‌تدریج افزایش ابر با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۲۰ آذر) نیز ابری و در بعضی ساعات همراه با بارش برف و باران با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

badoorbin
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

نزدیک به ۶۸ میلیون مبتلا به کرونا تاکنون

س آذر 18 , 1399
آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۶۷ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۵۵۹ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۵۵۰ هزار و ۲۷۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است. بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۴۷ میلیون و ۲۴ هزار و ۲۴۸ نفر از مبتلایان […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000