آیا هیچ گیاه دارویی پیدا شده که درمان کننده کرونا باشد؟

5f8ad715564c0_2020-10-17_15-05

عضو کمیته مشورتی علمی مبارزه با کرونا با اشاره به احتمال تغییر جایگاه داروی رمدسیویر در پروتکل درمانی کرونا در پی اثبات بی‌اثر بودن این دارو گفت: هیچ داروی گیاهی به عنوان داروی "درمان" وارد پروتکل درمانی کشور نشده است.

دکتر مصطفی قانعی در پاسخ به این سؤال که با توجه به نتایج منتشرشده درباره داروی «رمدسیویر» از سوی سازمان جهانی بهداشت، آیا این دارو از پروتکل درمانی ایران حذف خواهد شد، اظهار کرد: ما در پروتکل درمانی کرونا، رمدسیویر را به عنوان یک داروی اصلی نیاورده بودیم و به این شکل آورده بودیم که مقالاتی مبنی بر اثرگذاری احتمالی آن وجود دارد و اگر پزشکی صلاح دید، می‌تواند آن را تجویز کند اما الان که بی‌تأثیر قلمداد شده است، جایگاه رمدسیویر در پروتکل درمانی تغییر خواهد کرد.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پاسخ به سؤالی مبنی بر تحت پوشش قرار داشتن رمدسیویر تصریح کرد: در صورت پوشش دهی بیمه‌ای این دارو، بیمه باید خودش تصمیم بگیرد که با توجه به عدم تأثیر این دارو، آن را از پوشش بیمه‌ای خارج کند و این بحث، به خود بیمه‌ها مرتبط است.

قانعی در پاسخ به این سؤال که آیا ایران تنها به نتایج سازمان جهانی بهداشت برای درمان کووید۱۹ اکتفا می‌کند، تصریح کرد: آن‌چه در سازمان بهداشت جهانی درباره رمدسیویر انجام شده، با همکاری کشورهای مختلف بوده که بزرگترین سهم را در این مطالعه، ایران داشته است و بیشترین بیمارستان‌هایی که در این کار مشارکت کردند، ایرانی بودند همچنین مطالعه فاویپیراویر که بی‌تأثیر بودن آن بر درمان کووید۱۹ را نشان داد، متعلق به ایران بوده است.

عضو کمیته مشورتی علمی مبارزه با بیماری‌های عفونیدرباره ورود داروهای گیاهی به پروتکل کووید۱۹ برای تسکین علائم کرونا متذکر شد: هیچ داروی گیاهی به عنوان داروی "درمان" کرونا وارد پروتکل درمانی کشورمان نشده است اما اجازه داده شد که داروهای گیاهی برای تسکین علائم کرونا مانند سرفه وارد پروتکل شوند تا نیازی نباشد همه از داروی شیمیایی استفاده کنند و داروهای گیاهی نیز برای تسکین علائم می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

منع تردد در ۵ کلانشهر تا ظهر فردا ادامه دارد

ش مهر 26 , 1399
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا درباره اعمال محدودیت‌های کرونایی و منع تردد در ۵ کلانشهر توضیح داد. سردار حسینی جانشین رئیس پلیس راهور ناجا در گفت‌وگویی با اشاره به اعمال محدودیت‌های کرونایی و منع تردد در ۵ کلانشهر اظهار کرد: در بین شهرهای تهران و کرج به لحاظ شرایط خاصی […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000