شناسایی یک داروی ضد میکروبی برای مقابله با کرونا

5f8404f9b56ad_5f8404f9b56af

گروهی از متخصصان در هنگ کنگ از موفقیت آمیز بودن تاثیر یک داروی ضد میکروبی برای مقابله با کروناویروس خبر دادند.

محققان هنگ کنگ اعلام کردند: یک داروی ضد میکروبی و ارزان قیمت که برای درمان زخم معده و عفونت های باکتریایی کاربرد دارد برای مقابله با کروناویروس در حیوانات عملکرد امیدوارکننده ای داشته است.

محققان در مطالعات خود به بررسی این موضوع پرداختند که آیا "فلز داروها" – ترکیبهای حاوی فلز که بیشتر برای مقابله با باکتری کاربرد دارند – دارای خواص ضد ویروسی هستند که بتوان آنها را برای مقابله با کروناویروس جدید به کار گرفت؟

محققان در این بررسی آزمایشاتی روی تعدادی همستر انجام داده و دریافتند یکی از داروها موسوم به "رانیتیدین بیسموت سیترات" (RBC)، دارای خاصیت ضدکرونایی دارد.

محققان هنگ کنگ با تاکید بر اینکه RBC قادر است حجم ویروس در ریه همستر آلوده به کروناویروس را تا ۱۰ برابر کاهش دهد، اظهار داشتند: یافته های ما نشان می دهد این دارو دارای فاکتورهای ضد ویروسی برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ است.

به گزارش ژاپن تودی، از زمان شیوع کروناویروس در چین در دسامبر سال گذشته و گسترش آن به دیگر نقاط جهان بیش از یک میلیون نفر جان خود را از دست داده اند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

دنیا از رهبری WHO در مبارزه با کرونا حمایت کند/ تقویت دوراپزشکی

د مهر 21 , 1399
رئیس شصت و ششمین اجلاس منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، گفت: سازمان جهانی بهداشت، نقش اصلی در مبارزه با کرونا را بر عهده دارد. به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی، روز دوشنبه در شصت و هفتمین نشست منطقه‌ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000