اگر در کودکی واکسن سل زده اید، بدنتان در برابر کرونا مقاوم‌تر است

5f8335781901b_2020-10-11_20-10

محققان می‌گویند ممکن است در کشورهایی که میزان ابتلا به سل بالا بوده و با برنامه‌ریزی به کودکان واکسن زده‌اند این کار به کاهش تلفات کرونا کمک کرده باشد.

طبق یافته‌های این محققان که با درنظر گرفتن تفاوت عامل‌های اثرگذار بر آسیب‌پذیری در برابر ویروس کرونا مانند میزان درآمد، سطح تحصیلات، وضعیت خدمات بهداشتی و توزیع سنی به‌دست آمده است، در کشورهایی که میزان زدن واکسن سل، ب.ث.ژ، بالاتر بوده است میزان اوج تلفات کووید-۱۹ هم در حد پایین‌تری بوده است.

به گزارش ایندیپندنت، به گفته محققان، آلمان مثال خوبی در این زمینه است، زیرا تا پیش از اتحاد آلمان غربی و شرقی در سال۱۹۹۰ برنامه‌های مختلفی برای واکسن‌زدن داشته است.

طبق یافته‌های این محققان میزان تلفات کووید-19 در میان شهروندان سالمند بخش غربی آلمان حدود 3برابر بخش شرقی بوده و این در حالی است که شمار کهنسالانی که در کودکی واکسن زده‌اند در بخش شرقی بیشتر بوده است.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

رکورد سرویس دهی همزمان همراه اول به 60 میلیون مشترک

ی مهر 20 , 1399
همراه اول از رکورد سرویس دهی همزمان به 60 میلیون مشترک خبر داد. همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور توانسته با تعیین چشم‌انداز «تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند با هدف توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال»، سرویس دهی […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000