ترامپ، چین را به پرداخت “هزینه واقعی” مجبور می‌کند

سیاسی/ بین الملل 5f81307e96c93_5f81307e96c96 وزیر امور خارجه آمریکا جمعه گفت، دونالد ترامپ در حال حاضر گزینه‌هایی را در دست بررسی دارد تا چین را بابت آنچه ایفای نقش در شیوع کووید-۱۹ خواند، به پرداخت "هزینه‌های واقعی" مجبور کند.

مایک پامپئو در گفت‌وگویی رادیویی در پاسخ به اینکه آیا دونالد ترامپ حالا که ویروس کرونا به کاخ سفید راه یافته است، اقدام تلافی‌جویانه علیه چین صورت می‌دهد یا خیر گفت: قطعا و شما به زودی شاهد تنظیم آن خواهید بود.

پامپئو گفت: هزینه‌های واقعی تحمیل خواهد شد. به رئیس جمهور ترامپ گزینه‌هایی پیشنهاد شده، راه‌های برای پاسخ.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: نمی‌خواهم جلوتر از تصمیماتی که او اتخاذ خواهد کرد، صحبت کنم اما این کار نه تنها مناسب بلکه ضروری است که کشوری چنین تصمیمی بگیرد چون اکنون بیش از یک میلیون تن در سراسر جهان جان باختند و چندین تریلیون دلار از ثروت اقتصادی آمریکایی‌های عادی و مردم طبقه متوسط سراسر جهان کم شده و باید هزینه‌ای تحمیل شود.

روابط میان ایالات متحده و چین به شکل چشمگیری در دوران ریاست جمهوری ترامپ، بعد از اتهام‌زنی آمریکا مبنی بر مشارکت پکن در تحرکات تجاری غیر منصفانه و تلاش ضعیف برای مهار شیوع کووید-۱۹ تیره شده است. تنش‌ها میان این دو کشور همچنین بر سر فعالیت چین در دریای چین جنوبی و منطقه شمالگان و همچنین ابتکارعمل کمربند و جاده آن برای کسب نفوذ اقتصادی در سراسر جهان افزایش یافته است.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به هتاکی ترامپ علیه ایران

ش مهر 19 , 1399
سیاسی/ سیاست خارجی سخنگوی وزارت امور خارجه با انتشار پیامی توییتری به هتاکی‌های اخیر «دونالد ترامپ» علیه جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد. «سعید خطیب‌زاده» بامداد شنبه در این توییت نوشت: «مردم ایران مرعوب لفاظی قلدرمآبانه رژیم شکست‌خورده و بی‌قانون ایالات متحده نمی‌شوند.» به نوشته خطیب‌زاده،‌ مردم ما از هیچ […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000