رئیس جمهورِ ۱۴۰۰، تکلیف جنگ سرد با آمریکا را روشن می‌کند؟

سیاسی/ سیاست خارجی 5f7fe8128b553_5f7fe8128b559 یک فعال سیاسی گفت: دولت بعدی باید بتواند در حوزه سیاست خارجی تکلیفش را با کشوری مثل عربستان سعودی روشن کند و به جنگ سرد پایان دهد.

ایرج ندیمی اظهار کرد: کاندیدای ۱۴۰۰ باید بداند رئیس جمهور آینده راه سختی را در پیش خواهد داشت. در رابطه با چالش های فراروی کابینه دولت آتی، عمده مباحث حول چند مبحث پایدار سیاست خارجی و سیاست داخلی می‌چرخند.

وی ادامه داد: در حوزه سیاست خارجی دولت آتی باید تکلیف خود را با دنیا بویژه کشورهای منطقه مخصوصا عربستان سعودی روشن کند. نمی شود در جنگ سرد باقی ماند. بازیگردان اصلی مشکلات امروز ایران در حوزه بین‌الملل عربستان سعودی و امریکا هستند و ایران باید تکلیف خود را با آن‌ها یکسره کند.

این نماینده سابق گفت: در داخل هم مسائل زیادی برای بررسی وجود دارد که مهم‌ترین آن دو موضوع اقتصاد و فرهنگ است. دولت باید بتواند در ابعاد فرهنگی و اجتماعی دیدگاه خود را باید با مردم روشن مطرح کند. از سوی دیگر مردم با در نظر گرفتن همه طبقات و اصناف در حوزه معیشت و اشتغال با دو فاکتور درامد و گرانی به مشکل خورده اند. یا دیگر توانایی کسب درآمد ندارند، یا اصلا شغل ندارند.

وی تصریح کرد: در رابطه با چالش های دیگر کشور که هنوز به بحران عمومی نرسیده، اما می تواند در آینده برای کشور مشکل ایجاد کند ن مثل محیط زیست نیز باد دولت آتی ساختار شفافی را در پیش گیرد.

ندیمی گفت: علاوه بر آن موضوعات نوظهر مثل حضور رژیم صهیونیستی در منطقه چه در بخش عربی و چه امروزه در اذربایجان نباید نادیده گرفته شود. بر این اساس و با توجه به موارد مطرح شده کسی باید رئیس جمهور باشد که درک درستی از این موضوعات داشته و نوع مدیریتش در این حوزه ها بحران ها را حل کند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

عذرخواهی ظریف از یک عکاس

ج مهر 18 , 1399
سیاسی/ سیاست خارجی وزیر خارجه از یکی از عکاس‌های کشورمان که در صفحه توییترش از او به خاطر استفاده از عکس استاد شجریان بدون کسب اجازه انتقاد کرده بود، عذرخواهی کرد. عصر روز گذشته در پی درگذشت استاد آواز ایران، محمد جواد ظریف با انتشار عکسی از استاد شجریان به […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000