چه افرادی فاصله‌گذاری اجتماعی را کمتر رعایت می‌کنند؟

5f7eb9806a66a_5f7eb9806a66d

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که مردان و جوانان کمتر فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند.

نتایج بررسی انجام شده حاکی از آن است که بیشتر مردان و دختران و پسران جوان در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی نسبت به بزرگسالان دیگر در این مناطق به رعایت فاصله گذاری اجتماعی کمتر پایبند هستند.

آمارها نشان می دهد 59 درصد از مردان به دستورالعمل های رعایت فاصله اجتماعی پایبند بوده اند، این درحالیست که این رقم در میان زنان 69 درصد بوده است.

به گفته محققان کانادایی و آمریکایی، همچنین 71 درصد از زنان شرکت کننده در این بررسی اعلام کرده اند که به منظور کمک به مهار کروناویروس از ترک منزل خودداری می کنند، این درحالیست که این آمار در میان مردان 59 درصد اعلام شده است.

علاوه بر این، 49 درصد از جوانان 18 تا 24 سال تابع قوانین مربوط به رعایت فاصله اجتماعی هستند درحالیکه این آمار در میان افراد 25 سال و بالاتر حدود 90 درصد بوده است.

محققان این پژوهش اظهار داشتند: نتایج بدست آمده از بررسی اخیر نشان می دهد مردان در مقایسه با زنان کمتر دستورالعمل های فاصله اجتماعی را رعایت می کنند.

در این مطالعه 2013 نفر از مردم کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی مشارکت داشتند.

طبق گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، به گفته محققان همچنین زندگی در کشورهایی که دستورالعمل های فاصله گذاری اجتماعی با شدت بیشتری اعمال می شود و تجربه فرد از علائم بیماری کووید-19 بر تبعیت افراد از این قوانین تاثیرگذار نبوده است.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

کاهش محسوس دما در برخی مناطق کشور/ بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس طی امروز و فردا

پ مهر 17 , 1399
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و کاهش محسوس دما در برخی مناطق کشور از امروز (۱۷ مهر) خبر داد. صادق ضیاییان در گفت و گویی اظهار کرد: امروز (۱۷ مهر ماه) در سواحل دریای خزر، استان‌های […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000