فروش فاجعه‌بار فیلم جدید نولان در آمریکا

5f7ad52004fce_5f7ad52004fd0 با وجود این که فروش «تنت» جدیدترین فیلم کریستوفر نولان از ۳۰۰ میلیون دلار عبور کرد، اما فروش در داخل آمریکا در حد فاجعه بوده است.

با وجود فروش بسیار پایین فیلم «تنت» در بازار داخلی آمریکا فیلم «شعبده‌بازی» (هاکوس پاکوس) دیزنی که یک فیلم کمدی به کارگردانی کنی اورتگا با بازی بت میدلر است و سال ۱۹۹۳ که اکران شد فروش چشمگیری داشت، در سیستم اکران آنلاین حسابی درخشید و تقریباً فروشی برابر با «تنت» در آمریکا را ثبت کرد. این فیلم موفق شد فیلم «جهش‌یافتگان جدید» را هم پشت سر بگذارد.

در هفته‌ای که گذشت «هاکوس پاکوس» که برای هالووین دوباره اکران شده فروشی ۱.۹ میلیون دلاری را از نمایش در ۲۵۷۰ سالن سینما کسب کرد و «تنت» ۲.۷ میلیون دلار از نمایش در ۲۷۲۲ سالن سینما کسب کرد و مجموع فروش این فیلم در داخل آمریکا را به ۴۵.۱ میلیون دلار رساند. «جهش یافتگان جدید» نیز یک میلیون دلار از اکران در ۲۱۵۴ سالن سینما فروخت و مجموع فروشش در آمریکا را به ۲۰.۹ میلیون دلار رساند.

با همه اقبالی که انتظار می‌رفت از «تنت» صورت بگیرد به نظر می‌رسد تماشاگران آمریکا در حالی که میزان شیوع کرونا در داخل کشور بسیار بالاست، برای بازگشت به سینماها مردد هستند. در عین حال بسته بودن سینماهای بازارهای بزرگ فیلم یعنی نیویورک و لس آنجلس نیز همچنان مزید بر علت هستند.

«تنت» در دیگر کشورهای جهان بسیار بهتر ظاهر شده و این آخر هفته با اکران در ۵۹ بازار منطقه‌ای در مجموع ۱۴.۲ میلیون دلار فروش کرد. این فروش مجموع فروش بین‌المللی فیلم را به ۲۶۲ میلیون دلار رساند تا در مجموع فروشش در سطح جهان به ۳۰۷ میلیون دلار برسد.

در شرایط عادی این رقم فروش برای فیلمی که با هزینه ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شده یک فاجعه محسوب می‌شود اما در دوران پاندمی باید با گذشت بیشتری به این آمار نگاه کرد.

استودیو برادران وارنر هنوز امید خود را از دست نداده و معتقد است فروش فیلم بالاتر می‌رود. هر چند فروش به شیوه‌های دیگر از جمله نمایش دیجیتال و فروش اجازه نمایش تلویزیونی می‌تواند این رقم را بالاتر ببرد اما برای نولان که مدافع سرسخت تماشای فیلم در سینماهاست، این یک تجربه خیلی ناخوشایند است.

در صورت اکران نشدن فیلم‌های مبحوب دیگر و تعطیل کردن سینماها- همان طور که روز گذشته زنجیره سینمایی سینه‌ورلد این کار را کرد- می‌تواند به نابود شدن صنعت نمایش فیلم منجر شود و شغل‌های زیادی از بین برود. در این میان سینماهای مستقل با مالکان خصوصی و سینماهای کوچک‌تر قطعاً ورشکست خواهند شد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

بیانیه ستاد مشترک نظامی عراق درباره حمله موشکی بغداد

د مهر 14 , 1399
سیاسی/ بین الملل مرکز رسانه ای ستاد مشترک نظامی عراق پیرامون حمله موشکی سحرگاه امروز دوشنبه در بغداد اعلام کرد، دو راکت کاتیوشا به منطقه «جادریه» (در جوار سفارتخانه آمریکا) در مرکز بغداد اصابت کرد اما تلفاتی به دنبال نداشت. با وجود نگرانی های دولت عراق از بسته شدن سفارتخانه […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000